Viņa skaidroja, ka valsts pārstāvji ir vienisprātis, ka ārkārtas valdes sēde jāsauc un to ierosinās sasaukt pirmdien, 18.martā. Saskaņā ar nolikumu tā jānoorganizē valdes priekšsēdim piecu dienu laikā.

Rīga, 15.marts, NOZARE.LV. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis vairumtirgotāja SIA "Walux" izplatītā "Holandes" un "Gouda" siera tirgošanu, jo pārbaudēs atklājies, ka vairumtirgotājs maldinājis patērētājus, siera vietā izplatot siera izstrādājumu, kurā piena tauki aizstāti ar augu taukiem.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, abu siera izstrādājumu derīguma termiņš ir šī gada 7.jūlijs.  

Veicot pārbaudi vairumtirdzniecības uzņēmumā, PVD atklāja, ka "Walux" iegādājies Polijas izcelsmes siera izstrādājumu, pārmarķējis to un tirgotājiem tālāk piegādājis kā sieru. To, ka uzņēmums šādi rīkojies, apliecina ne vien siera izstrādājuma ražotāja pavaddokumenti, bet arī PVD noņemto paraugu laboratoriskie izmeklējumi, kuros konstatēti nepiena tauki.

 

PVD vairumtirdzniecības noliktavā apturējis desmit tonnu minēto siera izstrādājumu izplatīšanu, kā arī uzdevis uzņēmumam atsaukt tos no tirdzniecības un pārmarķēt.

 

Uzņēmumam tiks noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un piemērots sods. Par marķēšanas prasību pārkāpumiem normatīvie akti paredz sodu līdz 500 latiem vai arī, ja pārkāpums pieļauts atkārtoti, - līdz pat 3000 latu.

 

PVD arī turpmāk pastiprināti pārbaudīs pārtikas produktu marķējumu un sastāvu, lai nepieļautu patērētāju maldināšanu, norādīja Meistere.

 

Kā liecina "Nozare.lv" arhīvs, analogs gadījums, kurā arī bija iesaistīts "Walux", notika pērn 19.janvārī, kad uzņēmums bija izplatījis Polijā ražotu siera izstrādājumu "Tilzītes" siers, kurā atklāti uz iepakojuma nenorādīti augu tauki.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas