Visstraujākais vērtības pieaugums - azartspēļu un farmācijas uzņēmumiem

Rīga, 29.okt., LETA. Pagājušajā gadā visstraujāk vērtība augusi azartspēļu nozares uzņēmumiem, liecina žurnāla "Kapitāls", investīciju baņķieru sabiedrības "IBS Prudentia" un Rīgas Fondu biržas (RFB) veidotais 2007.gada vērtīgāko uzņēmumu saraksts "TOP 101".

Četriem azartspēļu uzņēmumiem, kas bija pārstāvēti arī 2006.gada vērtīgāko uzņēmumu sarakstā, biznesa vērtība gada laikā pieaugusi par 121%-252%.

 

Latvijas spēļu biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Ludeks uzskata, ka šāds uzņēmumu vērtības pieaugums nozarē "liecina nevis par īpaši strauju tās attīstību, bet gan par to, ka vienkārši cilvēkiem kļuvis vairāk naudas un viņi ir vairāk gatavi to tērēt".

 

Starp gada laikā vērtību visvairāk pieaudzējušajām nozarēm azartspēlēm seko farmācija. Šīs nozares uzņēmumu vērtība gada laikā pieaugusi par 15%-129%.

 

Savukārt vislielākās grūtības pēdējā gada laikā piedzīvojusi rūpniecības nozare, kuras pārstāvēto uzņēmumu skaits šajā sarakstā gada laikā samazinājies no 12 līdz trijiem.

 

Žurnāla "Kapitāls", "IBS Prudentia" un RFB veidotais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu saraksts TOP 101 iznāk jau otro gadu. Atšķirībā no citiem Latvijā veidotajiem reitingiem, šī saraksta mērķis ir aplēst uzņēmumu biznesa vērtību.

 

"TOP 101" tiks publicēts žurnāla "Kapitāls" novembra numurā, bet tā rezultāti tiks pasludināti īpašā pasākumā trešdien, 31.oktobrī.

 

Pasākuma laikā pirms visvērtīgāko uzņēmumu sumināšanas notiks diskusija "No kā atkarīga uzņēmumu vērtība". Tajā aicināti piedalīties pazīstami eksperti un vadītāji Pēteris Šmidre, Ieva Plaude un Kaspars Ozoliņš, "TOP 101" iekļuvušo uzņēmumu vadītāji un arī mediju pārstāvji.

 

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar pētījumu divu Latvijas uzņēmumu vērtība šogad pārsniegusi vienu miljardu eiro (702,804 miljonus latu).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas