Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visvairāk bērnu dzimst Rīgas tuvumā

Viss, kas mums ir vajadzīgs, lai dzimušo skaits būtu lielāks nekā mirušo, mums ir jāpanāk ne vairāk, kā panākuši igauņi, saka Ilmārs Mežs, Starptautiskās Migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs.

Taču no kaimiņiem, kur dzimstība pavisam nedaudz pārsniedz mirstību, Latvija atpaliek krietni - pērn piedzima 21 677, bet nomira par 8000 vairāk cilvēku jeb 29 897. Īpaši daudz "melno punktu" ir Latgalē, kur mirstība dzimstību pārsniedz divas līdz pat sešas reizes. Novadu galvas saka - galvenais iemesls ir bezdarbs un infrastruktūras problēmas, tādēļ cilvēki aizceļo uz lielākām pilsētām vai ārzemēm.

 

Daudz retāki ir Latvijas novadi, kur dzimstība pārsniedz mirstību. Pārsvarā šī tendence novērojama Pierīgā. Viens no ražīgajiem ir Siguldas novads, kur jaundzimušo ir divreiz vairāk nekā mirušo. Mārupē pozitīvā līkne ir trīsreiz augstāka nekā negatīvā. Novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs piemin 100 latu jaundzimušo pabalstu, kā arī norāda, ka novads īpaši rūpējas, lai bērniem būtu iespēja
apmeklēt bērnudārzu. Tas radot jaunajos vecākos lielāku drošību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas