Vizītē Latvijā ieradīsies ES konkurences komisāre

Rīga, 18.okt., LETA. Šodien Latviju apmeklēs Eiropas Savienības (ES) konkurences komisāre Nēlija Krusa, aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

Krusa plāno tikties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, iekšlietu ministru Ivaru Godmani (LPP/LC), satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC) un Konkurences padomes priekšsēdētāju Ievu Jaunzemi. Sarunu laikā viņa plāno galveno uzmanību veltīt ES konkurences politikas prioritātēm un apspriest būtiskākos ar konkurenci saistītos jautājumus Latvijā.

Ar Valsts prezidentu komisāre šodien plkst.12.30 tiksies Rīgas pilī, ar Šleseru - Satiksmes ministrijā plkst.11.

Tikšanās ar Godmani plānota plkst.11.45 Ministru kabinetā. Godmanis patlaban pilda premjera pienākumus, jo Aigars Kalvītis devies uz Eiropadomes sanāksmi Portugālē.

Komisārei būs saruna arī ar lielāko Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem, kā arī tikšanās ar ES dalībvalstu vēstniekiem. Latvijas Konkurences padomes organizētajās darba pusdienās komisāre uzstāsies ar uzrunu par EK konkurences politikas pašreizējām prioritātēm.

Šajās tikšanās reizēs apspriežamās tematikas lokā ietilps arī jaunākās tendences Latvijas konkurences politikas jomā un daži jautājumi, kas saistīti ar atsevišķām nozarēm, piemēram, transportu un enerģētiku.

Piemērot ES konkurences noteikumus Latvijā ir pilnvarota Konkurences padome. Tā ir Eiropas Konkurences iestāžu tīkla locekle. Šis tīkls sastāv no visu ES dalībvalstu un komisijas konkurences iestādēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas