Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VK: Daugavpils pašvaldības uzņēmumi radījuši nepamatotus izdevumus iedzīvotājiem 1,36 miljonu latu apmērā

Rīga, 21.janv., LETA. Daugavpils pašvaldības uzņēmumi, sniedzot pakalpojumus par necaurredzamām un ekonomiski nepamatotām cenām, radījuši nepamatotus izdevumus pašvaldības iedzīvotājiem, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Laikā no 2010. līdz 2012.gadam pakalpojumu saņēmējiem nepamatoti pieprasīti 1,36 miljoni latu.

Revīzijā konstatēts, ka uzņēmuma "Sadzīves pakalpojumu kombināts" piemērotie sabiedrisko pakalpojumu tarifi nav caurskatāmi, jo kapitālsabiedrībā grāmatvedības uzskaite sabiedriskajiem pakalpojumiem nav nodalīta no kopējās grāmatvedības uzskaites, kā to paredz normatīvie akti. Secināts, ka četru pašvaldības kapitālsabiedrību - "Sadzīves pakalpojumu kombināts", "Labiekārtošana D", "Daugavpils lidosta" un "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" - sniegto pakalpojumu cenas nav ekonomiski pamatotas, bet "Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" revidējamā laika posmā apsaimniekošanas maksu nav noteicis atbilstoši tiesību aktiem. Valsts kontrole norāda, ka, nenodrošinot atbilstošu kapitālsabiedrību pārvaldību, to līdzekļi 44 849 latu apmērā ir izlietoti neatbilstoši tiesību aktiem. Piemēram, kapitālsabiedrībās, pretēji tiesību aktos noteiktajam, ir izmaksātas prēmijas un dāvanas vismaz 16 750 latu apmērā, kā arī ir nelietderīgi izlietoti līdzekļi vismaz 28 099 latu apmērā, iegādājoties preces un pakalpojumus, par kuriem netika gūta pārliecība, ka tie ir saņemti.

 

Piecas kapitālsabiedrības arī nodarbojas ar komercdarbību, nepastāvot tiesību aktā minētajiem nosacījumiem, kuros publiska persona, dibinot kapitālsabiedrību, var veikt komercdarbību, piemēram, "Daugavpils autobusu parks" nodrošina tūrisma braucienus un vīzu noformēšanas pakalpojumus, "Sadzīves pakalpojumu kombināts" veic alus tirdzniecību, "Labiekārtošana D" tirgojis eglītes un nodarbojas ar privātpersonu dārzu ierīkošanu.

 

Valsts kontrole par konstatētajiem pārkāpumiem plāno vērsties arī tiesībsargājošās iestādēs. Tāpat ir sniegti ieteikumi valsts pārvaldes jomā, kapitāla daļu pārvaldes jomā, kā arī kapitālsabiedrības ieņēmumu un izdevumu administrēšanas jomā, tai skaitā iepirkumu organizēšanā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas