Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VK deviņās slimnīcās konstatē darba samaksas sistēmas neatbilstību normatīvo aktu prasībām

Rīga, 11.febr., LETA. Valsts kontrole (VK) revīzijā deviņās Latvijas slimnīcās konstatējusi darba samaksas sistēmas neatbilstību normatīvo aktu prasībām, aģentūru LETA informēja VK pārstāvji.

Revīzija veikta Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu slimnīcā, Rīgas 1.slimnīcā, Priekules slimnīcā, Irlavas Sarkanā Krusta slimnīcā, Jelgavas rajona slimnīcā, Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā un Jēkabpils rajona centrālajā slimnīcā.

VK revīzijā atklāja, ka vairāku revīzijas izlasē iekļauto ārstniecības personu mēneša darba alga 2006.gadā veidoja tikai 29% no kopējās darba samaksas, savukārt 2007.gada četros mēnešos - 30%, bet pārējo darba samaksas daļu veidoja dažādas piemaksas, arī tādas, kas nav noteiktas normatīvajos aktos.

Pārbaudot mēneša darba algas noteikšanu, konstatēts, ka divas no deviņām revīzijā iekļautajām slimnīcām ārstniecības personām nav noteikušas amatu kvalifikācijas kategorijas un tām atbilstošas mēneša darba algas.

Divās slimnīcās vairākām ārstniecības personu amatu grupām mēneša darba alga tikusi noteikta zemākā apmērā, nekā paredzēts normatīvajos aktos.

Pārbaudot piemaksu noteikšanas sistēmu, konstatēts, ka sešās slimnīcās piemaksas par virsstundu darbu nav noteiktas saskaņā ar Darba likumu. Virsstundu darbs šajās slimnīcās ticis apmaksāts tikai ārstniecības personu pamatslodzes darba algas likmes apmērā.

Trīs slimnīcās piemaksas par darba stāžu noteiktas, neievērojot normatīvo aktu prasības, vēl trijās slimnīcās minētās piemaksas nav ne noteiktas, ne izmaksātas.

Trīs slimnīcās konstatēts lielāks nostrādāto virsstundu skaits, nekā to pieļauj Darba likums, piemēram, viena no revīzijas izlasē iekļautajām ārstniecības personām četru mēnešu laikā virs normālā darba laika ir nostrādājusi 734 stundas, kas ir par 590 stundām vairāk, nekā noteikts Darba likumā.

VK uzskata, ka revīzijā konstatētā ārstniecības personu darba slodze, iespējams, traucē nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Atklāti vairāki gadījumi, ka darba laika uzskaitē uzrādītais kopējais ārstniecības personu nostrādāto stundu skaits pie vairākiem darba devējiem pārsniedz 24 stundas diennaktī. Dažās no revidētajām slimnīcām ārstniecības personas saskaņā ar noslēgtajiem darba/uzņēmuma līgumiem vienlaikus bijušas nodarbinātas pat pie deviņiem darba devējiem.

Pēc revīzijas VK revidētajām slimnīcām ir izstrādājusi 112 ieteikumus, kurus tās ir apņēmušās ieviest.

Revīzijas veikta par laika posmu no 2006.gada 1.janvāra līdz 2007.gada 30.aprīlim.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas