VK operatīvo līdzekļu izlietojuma auditu veikusi piecās iestādēs

Rīga, 21.okt., LETA. Šogad operatīvo līdzekļu izlietojuma audits tika veikts piecās iestādēs, aģentūrai LETA pastāstīja valsts kontroliere Ingūna Sudraba.

Valsts kontrole pārbaudījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Satversmes aizsardzības biroja, militārās pretizlūkošanas dienesta un Drošības policijas darbības ar operatīvajām darbībām paredzētajiem līdzekļiem.

Pagaidām vēl darbs turpinoties pie Drošības policijas revīzijas apkopošanas un ziņojuma sagatavošanas. Darbs esot beigu stadijā un tikšot pabeigts tuvākajā laikā.

Pārējo iestāžu ziņojumi ir sagatavoti un iesniegti pārraudzības iestāžu vadītājiem. Slepenības dēļ gan sīkāka informācija par revīzijās konstatēto netiek atklāta.

Sudraba norādīja, ka pēc revīzijām Valsts kontrole ir devusi gan savu atzinumu, gan rekomendācijas atsevišķām likumdošanas normu izmaiņām un konstatētajām nepilnībām, piemēram, saistībā ar atsavinātajām materiālajām vērtībām un to tālāku uzskaiti un iegrāmatošanu.

LETA jau ziņoja, ka Valsts kontrole revīzijā secināja, ka KNAB, nenosakot kārtību, kādā veicama materiālo vērtību iegāde un realizācija, kā arī nenosakot materiālo vērtību realizācijas rezultātā iegūto naudas līdzekļu atspoguļošanu operatīvo līdzekļu finanšu uzskaitē, radījis krāpšanas iespējamības risku.

Revīzijā arī secināts, ka KNAB izdevumus, kas radušies dažādu materiālo vērtību iegādes rezultātā, atzīstot pārskata perioda izdevumos, rīkojušies saskaņā ar instrukciju.

Materiālās vērtības, kas KNAB iegādātas no operatīvajiem līdzekļiem un lietojamas ilgāk nekā gadu, atzīstot pārskata perioda izdevumos, nevis ilgtermiņa ieguldījumu sastāvā, nesniedz patiesu priekšstatu par KNAB finanšu pārskatā uzrādītiem iestādes rīcībā esošajiem aktīviem, secinājusi Valsts kontrole.

LETA jau ziņoja, ka Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), kura pārraudzībā atrodas KNAB, 24.septembrī pret Loskutovu ierosināja disciplinārlietu un līdz izmeklēšanas beigām viņš atstādināts no amata.

Vēlāk valdība nolēma rosināt Saeimu lemt par Loskuova atstādināšanu, kas izraisīja plašus sabiedrības protestus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas