VLTB/LNNK ierosmi vērtēs eksperti

Visu Latvijai!TB/LNNK ierosinātos grozījumus Satversmē, kas paredz padarīt negrozāmus ar valstiskuma pamatprincipiem saistītos konstitūcijas pantus, koalīcijas partiju sadarbības padome pirmdien nolēma nodot izvērtēšanai Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijai.

Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) norādīja, ka šī iniciatīva ir nebijis precedents, kuru būtu labi izvērtēt no konstitucionālo tiesību viedokļa. VLTB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars tam neiebilst, bet sola sekot līdzi, «lai šis jautājums nepazustu no darba kārtības».

 

Valsts prezidents Andris Bērziņš šā gada oktobrī atjaunoja Konstitucionālo tiesību komisiju, kuru vada Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits un kurā ir arī Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš.

 

Konstitucionālo tiesību komisija izvērtē jautājumus pēc Valsts prezidenta ierosinājuma, kā arī pati var izlemt, ko nepieciešams skatīt. VLTB/LNNK ierosinātie grozījumi Satversmē paredz kā negrozāmus noteikt pantus par valstisko neatkarību, demokrātiju, teritoriālo nedalāmību, par valsts valodu un simboliem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas