Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

World Expo 2010 izstādē Šanhajā tiek atklāts Latvijas paviljons

Atklāšanas pasākumā piedalās arī patlaban vizītē Ķīnā esošais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kurš nolēmis personīgi iemēģināt paviljona galveno atrakciju - lidot "Aerodium" būvētajā vertikālā vēja
tunelī.

Vakar paviljonā notika pēdējie instalācijas darbi un regulēšana, bet testa lidojumi notika jau
pagājušajā piektdienā. Latvija savā paviljonā iespēju lidināties vēja tunelī piedāvā gandrīz mēnesi
pēc izstādes atklāšanas.

 

Vai kavēšanās nebūs nodarījusi kaitējumu apmeklētībai? Gluži otrādi - organizatoru rūpe esot par to, kā tikt galā ar lielo interesi, stāsta "Aerodium" pārstāvis Ansis Egle: "Redzot izstādes apmeklētāju daudzumu, jūtam, ka būsim pieprasīti, bet paviljons nav milzīgs."


Lidot Latvijas paviljonā tīkojis arī Zviedrijas karalis.

 

"Īpaši karalim bijām sagatavojuši ielūgumu zviedru valodā. Viņš aizkustināts piezvanīja un augstu novērtēja mūs, bet aizņemtības dēļ diemžēl nevarēja mainīt vizītes plānus," stāsta A. Egle.

 

Organizatori sastapuši kādu puisi, kurš sēdējis uz trepēm pie paviljona un teicies atbraucis speciāli uz lidošanu. Latvijas pārstāvju būvēto vēja tuneli uzslavējuši arī konkurenti - ārvalstu uzņēmums "Skuventure".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas