Zalāns nākamajā valdībā vēlas redzēt piecas partijas

Rīga, 6.dec., LETA. Tautas partijas (TP) izvirzītais premjera amata kandidāts Edgars Zalāns nākamajā valdībā vēlas redzēt visas piecas Saeimā pārstāvētās labējās partijas.

"Jo plašāka būs šī valdība, jo lielāka varbūtība, ka nebūs iekšējā opozīcija, un mēs spēsim vienoti strādāt sabiedrības labā," aģentūrai LETA sacīja Zalāns.

 

Premjera amata kandidāts uzsvēra, ka cilvēki negaida no politiķiem solījumus un uzstādījumus, bet gan to, lai partijas strādātu valsts labā.

 

Zalāns nolēmis gadījumā, ja tiks nosaukts premjera amatam, censties panākt, lai valdībā iekļautos arī partija "Jaunais laiks" (JL).

 

"Esmu gatavs ar viņiem runāt un pārliecināt, lai koalīcijā būtu piecas partijas, taču lēmums būs jāpieņem pašam JL," norādīja premjera mata kandidāts.

 

Zalāns uzskata, ka jaunās valdības mērķim ir jābūt strādāt cilvēku labā, lai viņiem nebūtu vēlme pamest Latviju.

 

"Sabiedrība no politiķiem negaida, kura partija šķelsies vai cīņu par amatiem, bet gan tikai to, vai esam gatavi strādāt visas valsts labā," sacīja Zalāns.

 

TP priekšsēdētājs, demisionējušais premjers Aigars Kalvītis šodien žurnālistiem sacīja, ka gadījumā, ja Zalāns tiks izvirzīts un apstiprināts premjera amatā, viņš spēs piepildīt cilvēku cerības un vēlmes.

 

"Mēnesis ir pagājis, sabiedrībā nav motīva nemieriem. Tajā brīdī bija nepieciešams nomierināt sabiedrību un tas ir izdevies ar manu atkāpšanos," sacīja Kalvītis.

 

Kā ziņots, TP valde vakar vienbalsīgi premjera amatam nolēma izvirzīt reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Zalānu. Kalvītis šādu lēmumu skaidroja ar to, ka partija augstu vērtē Zalāna profesionālās un cilvēciskās īpašības.

 

Neoficiāli ir izskanējis, ka partija par atbalstu Zalāna kandidatūrai izšķīrusies, jo viņa darba stāžs ministra amatā ir tikai viens mēnesis un politiskie oponenti nevarēs pārmest, ka partijas kandidāts ir cieši saistīts ar iepriekšējo valdību, kas zaudēja sabiedrības uzticību.

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers šodien sāks sarunas ar trīs partiju premjera amata kandidātiem. Plkst.14 prezidents Rīgas pilī tiksies ar partijas "Jaunais laiks" izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidātu Valdi Dombrovski, plkst.15 - ar Ivaru Godmani (LPP/LC), bet plkst.16 - ar Zalānu.

 

Konsultācijās prezidents gaida katra premjera amata kandidāta redzējumu par programmatiskajiem uzstādījumiem, kas būtu jādara nākamajai valdībai, un iespējamo koalīcijas sastāvu.

 

Prezidents sacīja, ka pēc sarunām daudz kas būs skaidrs, un tad arī būs zināms, kad viņš varētu nosaukt personu, kurai uzdos izveidot nākamo Ministru kabinetu.

 

"Pēc sarunām skatīšos, kurš no kandidātiem var izveidot nākamo Ministru kabinetu, cik lielu koalīciju kandidāts ir iecerējis un kuram var būt Saeimas vairākums," sacīja Zatlers. Viņš arī norādīja, ka visām piecām labējām partijām ir iespēja veidot kopīgu koalīciju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas