Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zāles slimnīcas varēs pirkt lētāk, bez starpniekiem

Lai varētu efektīvāk un lētāk iegādāties medikamentus slimnīcām, Veselības ekonomikas centrs (VEC) būs deleģēts veikt centralizētus zāļu iepirkumus - no nākamā gada sākuma risinās sarunas ar zāļu ražotājiem un vienosies par maksimāli pieļaujamo cenu, par kādu piegādātājs var piegādāt konkrētas zāles slimnīcām.

"Tagad mēs esam sākuši sarunas ar Iepirkumu uzraudzības biroju par to, kā nākotnē
veidosim slimnīcu zāļu iepirkumus un arī pārējos iepirkumus. Mēs būtu gatavi arī ņemt daļu no
slimnīcu zālēm, kurām ir viens ražotājs, būtu gatavi ņemt un pārrunu ceļā noteikt to cenu," sacīja
Daiga Behmane, VEC vadītāja.

 

Tas attieksies uz zālēm, kurām pasaulē ir tikai viens ražotājs. Tas arī atslogos slimnīcu darbu - tām nebūs vairs jārīko iepirkuma konkursi.

 

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis - tam nebūtu jābūt nekādiem šķēršļiem, ieguvums ir tas, ka šī norma dod tiesības VEC, nesarežģījot procesu, vienoties ar zāļu ražotāju par zemāko cenu piegādēm ārstniecības iestādēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas