Zatlers iepazīstas ar Latvijas armijas darbu

Rīga, 24.jūl., LETA. "Latvija ir drošās rokās, un mūsu karavīri tiek apmācīti ļoti labi," šodien pēc tikšanās ar aizsardzības ministru Ati Slakteri (TP) un NBS komandieri Juri Maklakovu žurnālistiem sacīja Zatlers.

 

Valsts vadītājs jau augustā nolēmis iepazīties ar armijas darbu klātienē, jo "ļoti būtiski ir redzēt armiju darbībā". Šodien sarunās pārrunāti jautājumi par armijas struktūru un karavīru darbību starptautiskajās misijās, bet tuvākā mēneša laikā notiks Militārās padomes sēde, kurā prezidentam būs iespēja iepazīties ar armijas darbu pilnīgāk.

Slakteris žurnālistus informēja, ka šodien ar prezidentu apspriesti jautājumi par vēl darāmo un pagaidām nepubliskojama informācija.

Pēc Satversmes Valsts prezidents ir bruņoto spēku augstākais vadonis.

Prezidenta preses dienestā aģentūru LETA informēja, ka tuvākajā laikā Valsts prezidents plāno iepazīties ar armijas ikdienu, apmeklēt karavīrus dienesta vietās. "Satversme nosaka, ka esmu bruņoto spēku vadonis, tāpēc man jābūt informētam par mūsu armijas ikdienu un tai svarīgiem jautājumiem," sacījis prezidents.

Tikšanās laikā pārrunāta arī Latvijas karavīru dalība starptautiskajās misijās. Zatlers atgādināja, ka pagājušajā nedēļā Briselē, kur viņš ticies ar NATO ģenerālsekretāru Jāpu de Hopu Shēferu, dalība misijās novērtēta atzinīgi, īpaši Latvijas lēmums palielināt militāro klātbūtni Afganistānā.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas