Zatlers: Koalīciju varētu veidot piecas labējās partijas; premjera izvēli noteiks arī viņa personība

Rīga, 30.nov., LETA. Nākamās valdības koalīciju varētu veidot piecas labējās partijas, kuras savā starpā ir sākušās sarunas, uzskata Valsts prezidents Valdis Zatlers.

"Nav nekādu šķēršļu, lai partijas sadarbotos, taču daudz kas ir atkarīgs no partiju vienošanās un programmas," sacīja Zatlers.

 

5.decembrī no amata atkāpsies premjers Aigars Kalvītis (TP). Savukārt Valsts prezidents nolēmis no 6.decembra uzklausīt partiju izvirzītos premjera amata kandidātus.

 

Zatlers informēja, ka, pēc kalvīša atkāpšanās lūgs bijušo premjeru uzstāties ar analīzi par padarīto darbu - to, kas ticis iecerēts, bet būtu jādara jau nākamajai valdībai.

 

Prezidents piektdien vēl nevarēja nosaukt precīzu termiņu, līdz kuram iecerējis nosaukt personu, kurai uzticēs veidot Ministru kabinetu, un norādīja, ka nākamās valdības vadītāja personība "diezgan daudz ko noteiks".

 

Valsts prezidents norādīja, ka nesteidzinās valdību izveidot pēc iespējas ātrāk. Daudz svarīgāk, lai valdības veidošanas process beigtos ar labu valdību, proti tādu, kura ir spējīga strādāt ilgtermiņā.

 

Prezidents sacīja, ka partijām, veidojot valdību, būtu jāliek akcenti termiņiem - 100 dienām, gadam, jo sabiedrība gaida jūtīgu jautājumu risinājumus.

 

"Pirmo reizi valdība nekrīt tādēļ, ka tai nav Saeimas atbalsta, bet vienīgais iemesls ir uzticības trūkums sabiedrībā. Uzticību var atgūt tikai ar darbiem, tādēļ, ja valdībai nav sabiedrības uzticības, tā nevar strādāt," norādīja prezidents.

 

Kā uzsvēra Zatlers, nenotiks tā, ka partijas "sestdienas vakarā vienosies par kādu kandidātu premjera amatam un svētdien viņš tiks nosaukts".

 

"Tā nenotiks. Par kandidātu jābūt diskusijām sabiedrībā," sacīja Zatlers.

 

Viņš arī piebilda, ka liela nozīme būs ministra amatu kandidātiem: "Ja mēs gribam kompetentu valdību, mums ir vajadzīgi kompetenti ministri."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas