Zatlers: Loskutova jautājumā savs viedoklis jāpasaka arī Saeimai

Rīga, 30.okt., LETA. Jautājumā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atbrīvošanu no amata savs viedoklis tagad ir jāpasaka Saeimai, uzskata Valsts prezidents Valdis Zatlers."Valdība savu jau ir pateikusi, un šo procesu nedrīkst košļāt," žurnālistiem sacīja Zatlers, komentējot Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Mareka Segliņa teikto, ka, visticamāk, komisija rosinās Saeimai balsot par to, ka lēmums par Loskutova atbrīvošanu no amata jāatdod valdībai atkārtotai izvērtēšanai.

Šādu iespēju Segliņš šodien pieļāva pēc ģenerālprokurora Jāņa Maizīša uzklausīšanas slēgtajā komisijas sēdē.

Pēc Segliņa teiktā, vienlaikus valdība tiks lūgta izveidot darba grupu no Satversmes aizsardzības biroja (SAB), Drošības policijas, Ģenerālprokuratūras un Valsts kontroles (VK) pārstāvjiem, lai izstrādātu vienotu sistēmu operatīvās darbības līdzekļu vienotai kontrolei.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai "Loskutovs tagad var uzelpot", Segliņš atbildēja: "Ja Loskutovs nav pārkāpis likumu, viņš var elpot mierīgi; ja pārkāpumi ir bijuši - elpošana būs nervozāka."

Lūgts komentēt jau iepriekš Zatlera pausto viedokli, ka Saeimai ir jāizsaka savs viedoklis par Loskutovu, Segliņš sacīja: "Man kā juristam dievs ir likums, nevis kāda amatpersona, lai cik augsta tā būtu."

Juridiskās komisijas sēdes atklātajā daļā Maizītis atzina, ka KNAB operatīvās darbības līdzekļi nav uzskaitīti atbilstoši noteikumiem par grāmatvedību, jo to izlietojuma uzskaite bija uzticēta operatīvajam darbiniekam, kurš pēc izglītības nav grāmatvedis.

Pēc VK revīzijas šis operatīvais darbinieks ir steidzami nosūtīts uz grāmatvedības kursiem.

Maizītis apgalvoja, ka Ģenerālprokuratūra ir veikusi pārbaudi un secinājusi, ka "visas mantas, ko KNAB ir iegādājies par operatīvās darbības līdzekļiem, atrodas savās vietās".

Maizītis arī apgalvoja, ka savā atbildē uz VK starpziņojumu Loskutovs ir atzinis trūkumus operatīvo līdzekļu izmantošanas uzskaitē.

Savukārt Loskutova pārmetumi, ka viņš nav iepazīstināts ar VK gala ziņojumu par veikto revīziju, pēc Maizīša teiktā, nav pamatoti, jo VK revīzija par operatīvo līdzekļu izmantošanu tika veikta visās drošības iestādēs un gala ziņojums ir jāiesniedz tikai Ministru kabinetam.

Saeimas Juridiskā biroja priekšnieks Gunārs Kusiņš paskaidroja, ka saskaņā ar Kārtības rulli Saeima pirms lemšanas par jautājuma būtību var balsot par procesuāliem jautājumiem.

Šajā gadījumā Saeima, pirms balsot par Loskutova atlaišanu, pēc Juridiskās komisijas ierosinājuma var balsot par Ministru kabineta ierosinājuma atbrīvot Loskutovu no ieņemamā amata atdošanu valdībai otrreizējai izskatīšanai, vienlaikus norādot, kādas problēmas operatīvo līdzekļu izlietošanā drošības iestādēs ir jāatrisina ar normatīvajiem aktiem.

Pilnā apjomā ar ģenerālprokurora vadītās komisijas secinājumiem, tāpat kā ar VK revīzijas ziņojumu, varēja iepazīties slēgtajā sēdē tikai četri no 11 Juridiskās komisijas deputātiem, kuriem ir augstākā līmeņa pieeja valsts noslēpumam.

Kopumā SAB piešķīris augstākā līmeņa pieeju valsts noslēpumam 28 no 100 Saeimas deputātiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas