Zatlers: Nepieciešamas publiskas diskusijas par nākamo premjera amata kandidātu

Rīga, 5.nov., LETA. Nepieciešamas publiskas diskusijas par nākamo premjera amata kandidātu, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" uzsvēra Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Valsts prezidents norādīja, ka neaicinās veidot valdību cilvēku, kurš nebauda sabiedrības uzticību, un, lai par to pārliecinātos, "šoreiz ir nepieciešamas publiskas debates".

 

Kā akcentēja valsts vadītājs, ņemot vērā situāciju valstī, jūtīgās jomas būs jāpārrauga ministriem nevis pēc partiju piederības, bet gan "skaidriem kandidātiem ar skaidrām programmām". Kā jomas, kurās partijām būtu jāpiekāpjas, Zatlers minēja izglītību un veselības aprūpi.

 

"Partijām jābūt solidārām un jāatrod vislabākie kandidāti," aicināja Valsts prezidents.

 

Viņš pauda viedokli, ka Aigara Kalvīša (TP) valdībai būtu jāatkāpjas pēc 2008.gada budžeta pieņemšanas Saeimā, un lika noprast, ka Kalvītis netiks aicināts veidot nākamo Ministru kabinetu, kas būtu "uzkāpšana uz tā paša grābeklīša".

 

"Valdība jūk pa visām vīlēm. Valdībai nav uzticības," sacīja valsts vadītājs.

 

Komentējot situāciju valstī un sestdien notikušo tautas sapulci, Zatlers atzina, ka sapulces dalībnieki aicināja atlaist Saeimu.

 

Kā norādīja prezidents, cilvēki uzskata, ka, atlaižot parlamentu, izdotos ātri atrisināt problēmas. Šādā gadījumā ir jāiet tiesisks ceļš un jāturpina parakstu vākšana.

 

Tai pašā laikā iecerētajām izmaiņām Satversmē nepieciešams konstitucionālo tiesību ekspertu vērtējums, lai valsts pamatlikumā netiek ielikts "Trojas zirgs".

 

Pats Zatlers uzskata, ka patlaban "nav alternatīvas ārpus Saeimas".

 

"Protams, emocijas mums ir lielas un mēs gribam pārmaiņas," sacīja prezidents, paužot viedokli, ka šajā situācijā nepieciešams mainīties ne tikai politiķiem, bet arī pilsoņiem, plašāk iesaistoties politiskā procesā.

 

Tai pašā laikā ir jāsaprot, ka ārpus Saeimas nav spēcīgu politisku spēku un būs atkal jāizvēlas, "kuriem no šiem pašiem vēžiem tauta ir gatava uzticēties".

 

Valsts prezidents arī norādīja, ka patlaban Latvijā ir ne tikai ekonomikas, bet arī politikas pārkaršanas pazīmes. "Pazudušas kopējas vērtības," sacīja Zatlers, norādot, ka Latvijas attīstības rādītāji, izņemot inflāciju, nemaz nav tik slikti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas