Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zatlers neprognozē drīzu "aplokšņu" pazušanu veselības nozarē

Rīga, 16.janv., LETA. Valsts prezidents Valdis Zatlers neprognozē drīzu "aplokšņu" jeb finansiālu pateicību izzušanu no veselības nozares un aicina jauno veselības ministru Ivaru Eglīti (TP) rūpīgi strādāt pie šī jautājuma sakārtošanas.

"Aploksnes eksistēja pirms desmit gadiem, un nav pazīmju, ka tās pazudīs tuvākajos desmit gados," šodien žurnālistiem sacīja prezidents.

 

Viņš pozitīvi novērtēja jaunā ministra uzsākto dialogu ar nevalstiskajām organizācijām un mediķiem, vienlaikus uzsverot, ka ministram tomēr būs jābūt konsekventam savos vārdos un darbos.

 

Pēc Zatlera domām, jaunajam ministram būs jāveic nopietns darbs, meklējot esošās situācijas risinājumus.

 

Savukārt premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) norādīja, ka šajā jautājumā būs ļoti grūti atrast ātru risinājumu. Pēc premjera domām, noteicošais būs tas, cik ieinteresētas jautājuma sakārtošanā būs visas iesaistītās puses - ārsti, pacienti, medicīnas iestādes.

 

LETA jau ziņoja, ka situācija ar aplokšņu algām atrisināsies pati par sevi, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu iepriekš paziņoja Eglītis.

 

Aplokšņu algas jeb neoficiālie maksājumi izzudīs, tiklīdz ārstiem būs labklājība, līdz ar to pacientam zudīs motivācija ārstam "pateikties" finansiāli, teica Eglītis. Pēc cik ilga laika ārsti sasniegs finansiālo labklājību, veselības ministrs nevarēja pateikt.

 

Veselības ministrs norādīja, ka, runājot par neoficiālajiem maksājumiem, nevajag lietot terminu "legalizēšana", jo ārstam var pateikties oficiāli. Ja pacients pēc ārsta veiktā medicīniskā pakalpojuma vēlas ārstam pateikties finansiāli, viņš to var izdarīt, oficiāli samaksājot pēc pašas izvēles naudas summu slimnīcas kasē, norādot, kuram ārstam šī "pateicības" nauda domāta.

 

Kā ziņots, trīs organizācijas, kas ietilpst Veselības ministrijas darba grupā, - sabiedrība par atklātību "Delna", organizācija "Sustento" un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība - ir izteikušas asu kritiku par šo Eglīša priekšlikumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas