Zatlers pauž cerību, ka Saeimas deputāti ieklausīsies sabiedrības viedoklī

Rīga, 18.okt., LETA. Valsts prezidents Valdis Zatlers pasakās piketētājiem, kas šodien kuplā skaitā bija pulcējušies pie Saeimas, un pauž cerību, ka katrs parlamenta deputāts ieklausīsies sabiedrības viedoklī, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

"Vispirms gribu pateikties tiem vairākiem tūkstošiem cilvēku, kuri šodien pie Saeimas nama apliecināja, ka viņiem nav vienaldzīgs Latvijā notiekošais. [...] Es ceru, ka katrs Saeimas deputāts apliecinās, ka ir tautas priekšstāvja vārda cienīgs, ieklausīsies šodien teiktajā un rīkosies valstiski - sava vēlētāja interesēm atbilstoši," saka Zatlers.

 

Prezidents norāda, ka piketi un demonstrācijas ir ātrākais ceļš kā panākt rezultātu, taču tā var panākt tikai īstermiņa rezultātu. Ilgtermiņa rezultātu, pēc Zatlera teiktā, var panākt ar tiešu līdzdalību politiskajos procesos.

 

"Nākotnē raugoties, gribu atgādināt jau vairakkārt teikto - pilsoniskā sabiedrība Latvijā būs tik stipra, cik stipras - demokrātiskas un atvērtas dažādiem viedokļiem - būs mūsu valsts politiskās partijas. Katra pilsoņa atbildīga līdzdalība saskaņā ar Satversmes burtu un garu ir vienīgais ceļš, kā panākt pozitīvas izmaiņas ilgtermiņā," teica valsts vadītājs.

 

Zatlers uzskata, ka pēc iepriekš notikušā arodbiedrību piketa Saeimas deputāti ir "apņēmušies labot valdības kļūdu un uzsākuši dialogu ar arodbiedrību pārstāvjiem par nākamā gada budžetu". "Ceru, ka arī šodienas piketā teikto deputāti sadzirdēs un attiecīgi rīkosies," piebilst prezidents.

 

Kā ziņots, pie Saeimas nama šodien tika sapulcēts viens no lielākajiem piketiem pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurā premjera Aigara Kalvīša (TP) atkāpšanos, pēc drošības sargātāju aplēsēm, pieprasīja aptuveni 5000 protestētāju.

 

Piketa mērķis bija izteikt protestu pret valdības lēmumu rosināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atstādināšanu.

 

Aicinājuma autori norādīja, ka, vēršoties pret Loskutovu, valdība pārkāpj "sarkanajai līnijai". "Savtīgu politisku apsvērumu dēļ valdība grib izrēķināties ar KNAB, kas efektīvi cīnās pret tiem, kuri grib nozagt valsti un tautas labklājību."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas