Zatlers pirmajās 100 prezidentūras dienās nav pieļāvis būtiskas kļūdas

Rīga, 5.okt., LETA. Aiznākamnedēļ, 15.oktobrī, aprit 100 dienas, kopš Valsts prezidenta amatā atrodas Valdis Zatlers. Aģentūras LETA aptaujātie eksperti norāda, ka Zatlers savās pirmajās 100 prezidentūras dienās nav pieļāvis būtiskas kļūdas.

"Ņemot vērā skandalozo gaisotni, kādā viņš tika iedabūts šajā amatā, Zatlers ir turējies godam. Viņš nav sadarījis, pirmkārt, nekādas fundamentālas kļūdas, kas galu galā no cilvēka, kurš ar politiku līdz šim ir bijis ļoti attālās attiecībās, jau ir daudz. Otrkārt, viņš līdz šim nav nodemonstrējis pataloģisku atkarību no valdošās koalīcijas," sacīja politologs Ivars Ījabs.

 

Eksperts gan norādīja, ka pagaidām ir pāragri vērtēt Zatlera darbību, jo viņam līdz šim nav bijusi iespēja izteikt viedokli par jautājumiem, kuros patiešām domas varētu dalīties. "Viss, ko viņš ir runājis līdz šim, ir bijis gana pareizi, bet diez vai kāds nopietns politisks spēks tam jebkad varētu iebilst," sacīja Ījabs, kā piemēru minot Valsts prezidenta pausto viedokli par nepieciešamību uzlabot koordināciju starp operatīvās izziņas dienestiem.

 

"Diezin vai jebkad viņš kļūs par ļoti spilgtu politiķi. Tas ir cilvēks, kurš, visdrīzāk, vairāk vai mazāk atlikušo savu termiņa daļu atradīsies valsts politikas otrajā plānā," vērtēja Ījabs.

Savukārt ārpolitiskajā jomā, pēc eksperta vērtējuma, Zatlers ir pildījis savus prezidenta pienākumus. "No vienas puses, viņš tomēr tajos visos pasākumos ir kaut kādos rāmjos turējies un caurmērā viņam viss ir izdevies, bet, no otras puses, nebūtu gudri viņam piedēvēt kaut kādus panākumus, jo vizītes, kurās viņš līdz šim ir devies, ir viennozīmīgi bijušas pieklājības vizītes, kurās nekādi lēmumi netika pieņemti," teica politologs.

 

Savukārt Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Ivars Indāns Zatlera darbu pirmajās 100 dienās vērtēja vairāk pozitīvi nekā negatīvi.

 

"Viņam ir izdevies demonstrēt savu neatkarību lēmumu pieņemšanā, lai gan viņam zināmā mērā ir valdošās koalīcijas pārstāvja tēls," sacīja Indāns, kā šādus jautājumus norādot Valsts prezidenta nostāju attiecībā uz Nacionālās bibliotēkas celtniecību un inflāciju, izglītības sistēmu un veselības aprūpes sistēmu.

 

Starptautiskajā politikā Zatlers, pēc Indāna vērtējuma, ir veiksmīgi prezentējis Latvijas ārpolitikas kontinuitāti. "Katrā ziņā neattaisnojās tās bažas, kas bija politikas vērotājiem viņa ievēlēšanas laikā," sacīja eksperts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas