Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziepniekkalna trīskāršajā slepkavībā apsūdzētajam piespriež 20 gadu cietumsodu

Rīga, 14.janv., LETA. Rīgas apgabaltiesa pirmdien nolēma ar 20 gadu ieslodzījumu un mantas konfiskāciju sodīt Andreju Kļimovu, kurš 2006.gada 31.augustā Ziepniekkalnā nožņaudza savu sievu un divus mazgadīgos dēlus.

Prokurore Evija Freidenfelde-Sedleniece tiesu bija lūgusi Kļimovam piespriest mūža ieslodzījumu.

 

Tiesa atzina Kļimovu par vainīgu pēc Krimināllikuma 118.panta 2.punkta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos un pēc šī panta piesprieda viņam 20 gadu brīvības atņemšanu un policijas kontroli uz vienu gadu. Kļimovs tika atzīts par vainīgu arī pēc Krimināllikuma 179.panta 3 daļas par liela apmēra naudas piesavināšanos savā darba vietā - azartspēļu uzņēmumos, un par to viņam noteikts sods - septiņu gadu brīvības atņemšana un mantas konfiskācija.

 

Kā galīgo sodu tiesa Kļimovam noteica 20 gadu brīvības atņemšanu, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz vienu gadu.

 

Tiesa apmierināja visas lietā iesniegtās civilprasības un no Kļimova par labu sievasmātei Valentīnai Andreičukai piedzina 300 857 latus, bet par labu diviem azartspēļu uzņēmumiem SIA "Altea" un SIA "Spēļu nams", kuros viņš strādāja, - attiecīgi 19 450 latus un 17 500 latus.

 

Tiesa nosprieda cietumsoda termiņā ieskaitīt laiku, ko Kļimovs pavadījis apcietinājumā no 2006.gada 1.septembra līdz 2008.gada 13.janvārim.

 

Spriedumu desmit dienu laikā iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā. Pilns sprieduma teksts būs pieejams 29.janvārī.

 

Prokurore Freidenfelde-Sedleniece pēc sprieduma pasludināšanas vēl nevarēja pateikt, vai iesniegs apelācijas sūdzību. Viņa žurnālistiem norādīja, ka arī 20 gadu brīvības atņemšana ir bargs sods.

 

Prokurore sacīja, ka Kļimovs mainījis savas iepriekš sniegtās liecības, kurās atzinis savu vainu viņam inkriminētajos nodarījumos. Pēc tam Kļimovs vainu noliedzis. Arī tiesas sēdē viņš sevi par vainīgu neesot atzinis un nekādu vainu neesot uzņēmies.

 

Prokurore norādīja, ka tikai pēc motivēta tiesas sprieduma saņemšanas būšot iespējams pateikt, vai Kļimovs atzīts par pieskaitāmu vai daļēji pieskaitāmu un kā ekspertu atzinumus par viņa psihisko veselību novērtējusi tiesa, kurai bija iespēja mīkstināt soda mēru vai pat Kļimovu no tā izciešanas atbrīvot.

 

Saīsināto spriedumu tiesa nolasīja žurnālistu klātbūtnē, taču liedza procesu filmēt un ierakstīt, norādot, ka lieta skatīta slēgtā procesā. Pēc saīsinātā sprieduma nolasīšanas tiesa turpināja spriedumu lasīt aiz slēgtām durvīm.

 

Kā LETA jau ziņoja, medicīniskās ekspertīzes slēdzienā secināts, ka apsūdzētajam nav psihiskas saslimšanas, bet ir psiholoģiskas novirzes. Tiesai tika rekomendēts ņemt vērā šo atzinumu, taisot spriedumu, taču prokurore norādīja, ka neuzskata Kļimova psiholoģiskās īpatnības par tik būtiskām, lai tās mīkstinātu viņam piemērojamo sodu.

 

Ņemot vērā ekspertīzes slēdzienu, tiesa apsūdzētajam varēja mīkstināt sodu, kā arī atbrīvot viņu no tā izciešanas pilnībā vai piemērot viņam piespiedu ārstēšanos.

 

Kļimova advokāte iepriekš lūdza attaisnot savu aizstāvamo, uzskatot, ka nav savākts pietiekami daudz pierādījumu, lai atzītu viņu par vainīgu.

 

Prokurore norādīja, ka Kļimovs savu ģimenes locekļu slepkavību, visticamāk, izdarījis psihisko īpatnību dēļ, labāk vēlēdamies, lai ģimene mirst, nekā piedzīvo kaunu par viņa nodarījumiem.

 

No lietas materiāliem izriet, ka Kļimovs no savām darbavietām bija nelikumīgi piesavinājies kopumā vairāk nekā 35 000 latu. Savukārt viņa sieva kādā no saistītajiem uzņēmumiem strādājusi par galveno grāmatvedi, līdz ar to viņa varēja atklāt vīra veiktās pretlikumīgās darbības.

 

LETA jau ziņoja, ka, pamatojoties uz cietušās - noslepkavotās Anželikas Kļimovas mātes Valentīnas Andreičukas - pilnvarotā pārstāvja lūgumu, krimināllieta tika izskatīta slēgtā sēdē, lai netiktu apdraudēta lietā iesaistītās ģimenes privātā dzīve.

 

Vīrietim inkriminētie noziegumi tika kvalificēti pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 2.punkta - par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. Personai, kura atzīta par vainīgu šādu noziegumu izdarīšanā, tiesa var piespriest mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

 

Tāpat Kļimovs tika apsūdzēts pēc KL 179.panta 3.daļas par piesavināšanos lielos apmēros. Par šo nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu no sešiem līdz 15 gadiem.

 

Pēc slepkavībām vīrietis pats pieteicās policijai.

 

Ģimenei tuvi cilvēki viņu iepriekš raksturoja ka priekšzīmīgu tēvu - rūpējies par ģimeni, daudz laika pavadījis ar dēliem, finansiāli palīdzējis bērnu skolai.

 

Policija jau iepriekš kā apsūdzētā iespējamās rīcības motīvu minējusi to, ka viņa sieva dienu pirms savas nāves uzzinājusi, ka Kļimovs, būdams inkasators spēļu zālē, krāpj darba devēju un gūst nelegālus ienākumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas