Zīle: Valdībā ir krīze; TB/LNNK neplāno atstāt valdību

Rīga, 18.okt., LETA. Šobrīd valdībā ir izveidojusies krīze. To šodien intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" teica apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) priekšsēdētājs Roberts Zīle.


Viņš uzsvēra, ka krīze ir jau labu laiku un ne tikai valdībā. Problēma ir ar sabiedrības uzticēšanos tiesu un izpildvarai.

Zīle piebilda, ka pašlaik TB/LNNK neapsver iespēju pamest valdību. Šādā gadījumā, pastāv iespēja, ka "tēvzemiešu" vietu koalīcijā ieņemtu partija "Saskaņas centrs" un to "tēvzemieši" nevēlas pieļaut.

Par turpmāko rīcību TB/LNNK lems tuvākajās dienās. Nākampirmdien, 22.oktobrī paredzēta partijas valdes sēde.

Kā ziņots, šodien pie Saeimas pulcējās apmēram 3000 piketētāju, lai protestētu pret valdības ieceri atlaist no darba Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Alekseju Loskutovu. Piketētāji ik pa laikam sauc: "Nost ar Kalvīti"!

Vairākiem desmitiem policistu un drošības dienesta darbinieku tikai ar lielām grūtībām izdevās izbrīvēt šauru eju, lai deputāti varētu ieiet Saeimas namā.

Piketu rosināja sabiedrībā zināmas personas, lai paustu protestu pret valdības lēmumu rosināt Loskutova atstādināšanu.

Aicinājuma autori norāda, ka, vēršoties pret Loskutovu, valdība pārkāpj "sarkanai līnijai". "Savtīgu politisku apsvērumu dēļ valdība grib izrēķināties ar KNAB, kas efektīvi cīnās pret tiem, kuri grib nozagt valsti un tautas labklājību."

Kā ziņots, valdība 16.oktobrī nolēma rosināt no amata atbrīvot Loskutovu. Šāds lēmums pieņemts pēc iepazīšanās ar ģenerālprokurora Jāņa Maizīša vadītās izmeklēšanas komisijas ziņojumu par Loskutova darbību.

Komisija tika izveidota, lai izvērtētu Valsts kontroles atklātos pārkāpumus KNAB grāmatvedībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas