Zināmi reitingi valdības 100 dienu priekšvakarā

Latvijas faktu janvārī veiktajā aptaujā populārāki ir tie valdības locekļi, kuriem ir lielāka politiskā pieredze un kuri nav centušies piesaistīt sabiedrības uzmanību ar asu rīcību.

Reitinga tabulas galvgalī ir aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Vienotība), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (deleģē ZRP), tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš ( VL-TB/LNNK ) un premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība).

 

Viskritiskāk aptaujātie vērtējuši ministrus, kuri ir pieteikuši reformas savāj omā, - izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli (ZRP) un veselības ministri Ingrīdu Circeni (Vienotība).

 

Valdības 100 dienu priekšvakarā Tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijas fakti veikusi aptauju, kurā visaugstākais pozitīvais vērtējums pilsoņu vidū ir premjeram V. Dombrovskim. Viņu ļoti pozitīvi vai drīzāk pozitīvi vērtē 47,5% aptaujāto.

 

Taču premjers ir vispazīstamākais valdības loceklis, un līdz ar to lielāka ir to respondentu daļa - 42% -, kuriem ir negatīva vai drīzāk negatīva attieksme. Tāpēc viņš reitinga tabulā nav pirmais. Līdzīgi ir ar finanšu ministru Andri Vilku (Vienotība), kurš ir trešais pēc A. Pabrika un kuru pozitīvi vērtē 30,4%, bet negatīvi vai drīzāk negatīvi - 38%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas