Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinību dienā alkoholu tomēr neatļaus tirgot

Rīga, 25.febr., LETA. Zinību dienā, 1.septembrī, Latvijā nebūs atļauts tirgot alkoholu, paredz ceturtdien Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā.

 

Saskaņā ar grozījumiem būs aizliegts 1.septembrī tirgot alkoholiskos dzērienus veikalos, kafejnīcās un restorānos.  

Saeima noraidīja deputāta Kārļa Šadurska (PS) ierosinājumu aizliegt alkohola mazumtirdzniecību 8.martā.

 

Tāpat tika noraidīts deputāta Igora Pimenova (SC) ierosinājums aizliegt alkohola tirdzniecību vietās, kuras atrodas tuvāk par 200 metriem no izglītības iestāžu ieejas. Pimenovs bija rosinājis, ka esošajās tirdzniecības vietās, kas atrodas tuvāk par 200 metriem, alkoholu varētu tirgot, bet netiktu izsniegtas jaunas licences.

 

Pašlaik jau likumā ir noteikts, ka alkoholiskos dzērienus aizliegts tirgot izglītības iestāžu telpās un teritorijās.

 

Saeima arī noraidīja priekšlikumu palielināt no 18 uz 21 gadu vecuma cenzu, no kura drīkst iegādāties alkoholu.

 

Latvijas vecāku apvienības "VISI" valdes priekšsēdētājs Kārlis Boldiševics uzskata, ka Saeimā šodien pieņemtais alkohola tirdzniecības aizliegums 1.septembrī, visticamāk, mazinās alkohola lietošanu skolēnu vidū šajā datumā, kā arī varētu mudināt izglītības iestādes Zinību dienas pasākumus veidot interesantākus un skolēniem saistošākus.

 

"To, kādas sekas šis aizliegums atstās un kādi būs ieguvumi, protams, rādīs laiks, bet uzskatu, ka tagad vecākiem 1.septembrī būs mierīgāks prāts," aģentūrai LETA sacīja Boldiševics, jo, pēc viņa domām, skolēni īpaši nepiedomās pie alkohola iegādes iepriekšējās dienās.

 

Savukārt restorāni centīsies rast veidus, lai pieaugušajiem 1.septembrī varētu piedāvāt alkoholiskos dzērienus, atzina aptaujātie restorānu pārstāvji.

 

"Šis lēmums ir muļķīgs, jo tas neko nemainīs. Cilvēki tik un tā iepirks alkoholu iepriekšējās dienās. Savukārt restorānā pieļaujam veikt kaut kādas akcijas, piemēram, pērkot divas vakariņas, dāvanā iespējams saņem vīna glāzi par velti," norāda restorāna "Dzintarkrasti" vadītāja Zane Vaivode.

 

Viesnīcas "Bergs" direktore Iveta Sprūdža uzsver, ka viesnīcas restorāns ievēros pieņemtos noteikumus, tomēr viņa neizslēdz iespēju, ka tiks meklēti varianti, kā klientam neradīt neērtības.

"Restorāna "Bergs" piedāvājumā ir gardēža vakariņas, pie kurām someljē piedāvā dzērienus. Kāpēc lai starp šiem dzērieniem, nebūtu glāze vīna, kas ir iekļauta kopējā cenā? Ēdināšanas uzņēmumam ir iespējams varēt," norāda Sprūdža.

 

Arī picēriju tīkla "Čili Pica" mārketinga direktors Artūrs Skadmans uzskata, ka gudrs restorāns atradīs iespēju, kā likumu apiet. Tomēr viņš norāda, ka alkoholu par velti pārdot nevarēs, jo par alkoholu ir jāsamaksā vismaz viens santīms. "Alkoholu dāvināt vai piedāvāt akciju veidā nedrīkst, līdz ar to veikt akcijas šajā dienā neizdosies. Skaidrs, ka cilvēki par alkoholu parūpēsies iepriekšējās dienās, jo tie jaunieši, kas vēlēsies iedzert, par to būs parūpējušies iepriekš," tā Skadmans.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas