Žirafu puisis Piks veiksmīgi nokļuvis Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Rīga, 25.sept., LETA. Pēc aptuveni 20 stundu gara ceļa no Polijas Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradies žirafu puisis Piks.

Zoodārza Informācijas dienesta pārstāve Laura Līdaka aģentūru LETA informēja, ka Piks pēc garā ceļa jūtas labi un jau paspējis iekārtoties jaunajā žirafu mājā, kur tagad gaida otras žirafes - Periskopa - ierašanos.

 

"Ceļš uz jaunu mājvietu žirafei bija veiksmīgs, taču nelieli sarežģījumi notika uz Latvijas robežas, kad saplīsa automašīna un treileri ar žirafi vajadzēja pārlikt pie Rīgas Zooloģiskā dārza mašīnas," sacīja Līdaka.

 

Jaunais Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieks jūtas labi, taču karantīnas dēļ, kas nepieciešama, lai gan žirafes, gan zooloģiskā dārza darbinieki aprastu ar situāciju, tas vēl nav apskatāms. "Mēs visi esam gaidījuši šo brīdi, kad zooloģiskajā dārzā ieradīsies žirafes, taču zoodārza apmeklētājiem ir jāatceras, ka žirafes barot nedrīkst, jo tas ir bīstami dzīvniekiem," uzsvēra Līdaka.

 

Jau ziņots, ka oficiālā Žirafu mājas atklāšana plānota 8.oktobrī. Apmeklētājiem jaunās ēkas durvis atvērtas varētu būt pirms zoodārza 95 gadu jubilejas dienas, kas tiks svinēta 14.oktobrī.

 

Līdz šim žirafes Rīgas Zooloģiskajā dārzā bija laika posmā no 1972.gada līdz 1979.gadam, kad tās tika izmitinātas ziloņu mājā, taču drēgnās telpas žirafu turēšanai bija nepiemērotas, un apmeklētāju iemīļotie dzīvnieki slimoja, līdz nomira.

 

Jaunās žirafu mītnes celtniecība tika sākta 2004.gadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un Vides ministrijas, kā arī Rīgas domes finansiālu atbalstu.

 

Kopējās celtniecības izmaksas pārsniedza miljonu latu, bet tagad Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir visām jaunākajām Eiropas Zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijas prasībām atbilstoša mītne.

 

Visus žirafu transportēšanas izdevumus no Polijas uz Latviju sedz SIA "Latvijas Mobilais telefons".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas