Zvejnieki satracināti, prasa Vējoņa demisiju

Valsts vides dienesta ideja dabūt lielāku finansējumu inspektoru algošanai nokaitinājusi zvejniekus - viņi pieprasa vides un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa atlaišanu.

Premjeram Valdim Dombrovskim adresētā Latvijas Zivsaimnieku asociācijas rezolūcija ar R. Vējoņa demisijas pieprasījumu Valsts kancelejā iereģistrēta 2. februārī. Dokumentā raksturota kopējā situācija zvejas nozarē, paskaidrots, kāpēc brētliņas nedrīkst stundām ilgi glabāt uz zvejas kuģu klāja, un norādīts, ka, ieviešot ministra R.Vējoņa (ZZS) ideju dzīvē, Latvija fiziski nespēs apgūt tai piešķirtās zvejas kvotas, bet zvejnieki - izdzīvot.

 

Tikmēr zvejnieku nežēlastībā kritušais politiķis vakar ar palīdzes starpniecību paziņoja, ka labprātīgi no amata atkāpties negrasās. Valsts vides dienesta idejas būtība ir ieviest zvejas kuģiem piespiedu dīkstāvi, aizliedzot izkraut lomu nakts stundās.

 

Formālais iemesls, kāpēc R. Vējonis rosina atkāpties no labas higiēnas prakses principiem un pūdēt zivis uz klāja, ir līdzekļu trūkums inspektoru nakts darba apmaksai. Arī Zemkopības ministrija, kuras atbildības jomā ietilpst zivsaimniecība, citu iemeslu šim ierosinājumam nav saskatījusi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas