ZZS, LPP/LC un TB/LNNK neizvirzīs savus kandidātus premjera amatam; TP min vairākus kandidātus

Rīga, 7.nov., LETA. Latvijas pirmā partija/"Latvijas ceļš" (LPP/LC), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) neizvirzīs savus kandidātus premjera amatam nākamajā valdībā, aģentūrai LETA sacīja minēto partiju Saeimas frakciju vadītāji. Savukārt Tautas partija (TP) min vairākus premjera amata kandidātus.


ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA sacīja, ka partija labprāt nākamo koalīciju redzētu līdzīgu šai, taču ZZS neizvirzīs savu premjera amata kandidātu, jo tai ir Saeimas priekšsēdētāja amats.

Līdzīgu viedokli pauda arī LPP/LC frakcijas vadītājs Andris Bērziņš, kurš savukārt uzsvēra, ka partijai ir skaitliski maza pārstāvniecība Saeimā, tāpēc tā neplāno izvirzīt savu premjera amata kandidātu.

"Diezgan droši, ka mēs neizvirzīsim savu premjera amata kandidātu. Mums nav iebildumu pret esošajiem koalīcijas partneriem," sacīja Bērziņš.

TB/LNNK ir par sadarbību jaunas valdības veidošanā, taču, visticamāk, neizvirzīs savu premjera amata kandidātu, atzina frakcijas vadītājs Māris Grīnblats.

Savs kandidāts, ko piedāvāt premjera amatam, noteikti būs Tautas partijai, aģentūrai LETA sacīja tās vadītājs un premjers Aigars Kalvītis. "TP rezervistu soliņš ir pietiekami garš," sacīja Kalvītis un uzsvēra, ka nevēlas nosaukt to personu, kuru labprāt redzētu premjera amatā.

Savukārt TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis kā iespējamos premjera amata kandidātus minēja Saeimas deputātus Mareku Segliņu un Vinetu Muižnieci, Rīgas domnieku Edmundu Krastiņu, premjera biroja vadītāju Māri Riekstiņu, kultūras ministri Helēnu Demakovu un finanšu ministru Oskaru Spurdziņu. Kandidāti netikšot slēpti un labākais tikšot izsijāts sarunās, taču darbs pie valdības deklarācijas tiks sākts bez premjera amata kandidāta.

Savukārt TP deputāts Jānis Lagzdiņš sacīja, ka vairums TP biedru uzskata, ka augstajam amatam nevajadzētu virzīt kādu no pilsētu mēriem, jo esošajā politiskajā un ekonomiskajā situācijā ir nepieciešams cilvēks ar plašu politisko pieredzi.

Kalvītis arī pēc TP valdes sēdes aģentūru LETA informēja, ka, visticamāk, darbs pie jaunas valdības deklarācijas tik sākts pirmdien. Rīt viņš iecerējis Saeimā aizstāvēt nākamā gada valsts budžetu.

Kā ziņots, Kalvītis ir paziņojis, ka pametīs amatu 5.decembrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas