ZZS pedagogu algu palielināšanai prasīs papildus 12 miljonus latu

Rīga, 3.okt., LETA. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuras pārstāve Baiba Rivža vada Izglītības un zinātnes ministriju, nolēmusi lūgt Finanšu ministriju nākamā gada valsts budžetā rast papildus 12 miljonus latu pedagogu algu palielināšanai, aģentūru LETA informēja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.ot vēl apspriesta.

Brigmanis pauda viedokli, ka "minētā summa nav tik liela, lai to nevarētu atrast nākamā gada valsts budžetā", jo pedagogiem solītais algu pielikums ir jāsaņem.

ZZS šodien par pedagogu algu paaugstināšanu frakcijas sēdē tikās arī ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem.

Kā ziņots, LIZDA ir apņēmības pilna cīnīties par 60 latu algas pielikumu no nākamā gada 1.septembra. 60 latu algas palielinājums ir iestrādāts pedagogu atalgojuma palielināšanas grafikā, taču, ņemot vērā inflācijas ierobežošanas pasākumus un pēdējā laika valdības paziņojumus, pagaidām nav skaidrs, vai šāda summa tiks nodrošināta.

Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) izteikumi liecina, ka valdība nākamgad varētu nodrošināt algas palielinājumu vien inflācijas robežās, kas ir aptuveni 10% jeb 28 lati. LIZDA priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš aģentūrai LETA atzina, ka perspektīvas nav daudzsološas. "Jācīnās, lai valdība nosegtu vismaz 40 latus, bet Izglītības un zinātnes ministrija pārējos 20," sacīja Krastiņš.

Arī Rivža aģentūrai LETA solīja, ka ministrija darīšot visu iespējamo, lai 60 latu pieaugumu nodrošinātu, bet līdzekļus piecu papildu stundu apmaksai varētu meklēt nākamā gada budžeta grozījumos.

Vērtējot pedagogu noskaņojumu, Krastiņš norādīja, ka daļa skolotāju esot gatavi arī streikot, daļa esot apmierināta ar to, kas ir, un vajadzību streikot neredz.

Krastiņš pieļāva iespēju, ka pedagogi varētu rīkot trīs brīdinājuma streikus - vienas dienas garumā, ja tas nelīdzētu, tad varētu rīkot īsto streiku, iespējams, pat eksāmenu laikā. Pagaidām šāda doma esot tikai izskanējusi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas