Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laukos būs pārmaiņas, Gulbenē - ne 15

Zinta Skopāna vadītajā Gulbenes novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļā nesen darbu sākusi gulbeniete Kristīne Andrejeva. Viņa darbinieku sarakstā uzrādīta kā projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas reorganizācija Gulbenes novada administratīvajā teritorijā” vadītāja.

“Viņa pieņemta darbā tikai uz projekta realizācijas laiku, visticamāk, līdz jaunajam gadam,” “Dzirkstelei” saka novada domes izpilddirektore Guna Švika. Līdz 10 darbiniekiem šobrīd ir palielinājusies šī nodaļa, kurā sākotnēji (ar mazliet citādu nosaukumu) bija vien pāris cilvēku. Taisnības labad jāsaka, ka lielākoties nodaļas štatus papildinājuši darbinieki, kas līdz šim strādājuši citās novada domes nodaļās un nonākuši Īpašumu pārraudzības nodaļā sakarā ar pašvaldības administrācijas pārstrukturizēšanu.

K.Andrejevas pienākumi būs saistīti ar gatavošanos novada domes 28.aprīļa sēdes lēmuma izpildei. Šis lēmums paredz paplašināt SIA “Gulbenes nami” funkcijas. Uzņēmums, kas savulaik tika dibināts un darbojās tikai pilsētas robežās, nākotnē nodrošinās pašvaldības sniegtos pakalpojumus visa novada teritorijā. Turklāt novada dome gatavojas uzticēt savam uzņēmumam “Gulbenes nami” komunālo pakalpojumu (ūdensapgāde, sadzīves notekūdeņu novadīšana, siltumapgāde) sniegšanu un uzturēšanu pagastu teritorijā.

Līdz šim novada lauku teritorijā ūdenssaimniecības apsaimniekošanu un pakalpojumus iedzīvotājiem nodrošināja pagastu pārvaldes. Šāda prakse tiks pārtraukta. “Gulbenes nami” no pagastu pārvaldēm pārņems ūdenssaimniecības ar visiem līgumiem un parādsaistībām, “Dzirkstelei” skaidro novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis. K.Andrejevas pienākums ir sagatavot dokumentus.
Gulbenes pilsētā ūdenssaimniecību turpinās apsaimniekot SIA “Alba” saskaņā ar līgumu, kas ir spēkā līdz 2018.gadam.

Ūdenssaimniecības un notekūdeņu apsaimniekošanas pakalpojumu uzlabošanas plāns Gulbenes novada lauku teritorijā ir viena no sastāvdaļām Eiropas Savienības īstenotajā projektā „Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana”. Projekts valstī tika uzsākts 2013.gadā, tā realizācija noslēdzas šogad. Norvēģijas finanšu instruments šim projektam Gulbenes novadā vien ir atvēlējis 19 605,85 eiro, bet Latvijai kopumā – 2 111 820 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

lai cīnās

re kā cilvēks ar pazīšanos pa karjeras kāpnēm mauc augšā, drīz būs priekšsēdētāja padomniece.. jā betZe
Vina tak stradaja atkritumos!+

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 13:37

Gultnis

krišča savulaik traktoros strādāja un tika līdz veču līmenim menedžerēšanā, kombainos arī žargonā pat detaļām nosaukumus zināja nepamirkšķinot acis

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 13:52

Ze

Tad kad stradaja atkritumos bija loti nelaipna!

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 19:39

galīgs sviests

Interesanti, vai pagastos komunālie (tā saucamie inženieri, dažkārt zemnieki, dažkārt bez nekādas izglītības) darbinieki paliks, kuri nekā nedara, saņem algu un savāc mēneša beigās ūdens skaitītāju lapiņas, - kam tādus turēt un par ko viņiem algu maksāt - nav skaidrs?

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 13:34

oto

Ļoti gribētos zināt , cik uz vienu novada pārvalžu darbinieku , ir reāli uzņēmumos strādājošo .

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 13:55

Siltais

"K.Andrejevas pienākums ir sagatavot dokumentus. "
Par kādiem dokumentiem šeit ir runa un vai šis ir vienīgais šīs darbinieces pienākums ?

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 15:36

Sams

Kāpēc dāma tā migrē no vienas organizācijas citā, un tad atkal nākamā...kaut kas jau nav kārtībā...kā var strādāt šādu darbu bez attiecīgas izglītības ?

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 15:10

NU

Jautājums ,kam tad vajadzēs vairs pagastus,ja šos pakalpojumus sniegs-fui sajaucu pārņems dokumentāciju,bet viss paliks pa vecam ,tik cenas būs citas.Kādu funkciju sniedz pagasti???Paciņu dalīšanu dzērājiem,,autobusa pakalpojumu skolniekam,un un nezinu pat ko vēl dara pagasts,ja grāmatveži sūta reķinus pa pastu, pagasts,sadala tur ieplūdušo naudu simtlatniekiem vai 40niekiem.Kam vajag pagastus domē jau tāda pat kliķe sēd.Kas būs būs viss dārgāk,tāpat kā naca VB ar saviem apsaimniekošanas iekasēšanām gramatvedibai vairāk kā cilvēkam labuma ,jūs visus ir jādzen ar sūdainu koku.

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 17:48

Lasu un domāju-

izskatās, ka drīz jau domē darbinieku būs vairāk nekā iedzīvotāju visā novadā. Vai ilgi vēl spēsim ar saviem nodokļiem visus "dižos darbus" apmaksāt?

pirms 3 gadiem, 2016.08.15 19:44

Kārlis

Lai Kristīne reorganizē! Ja uz projekta laiku, tad GAN JAU KA KĀDA viņas darbu izvērtēs, ja ne...., tad kārtējo reizi sastapsimies ar situāciju, kad "plānoti iesildam vietiņas".

pirms 3 gadiem, 2016.08.16 12:01

Jānis

Varbūt beidzot sakārtos ūdenssaimniecību Līgo pagastā? Visu laiž upē un uz Daugavu prom!!!!

pirms 3 gadiem, 2016.08.17 09:01

vilis

Piestādīs visiem rēķinus,bet sakārtot gan neko nekārtos!

pirms 3 gadiem, 2016.08.18 10:01

Vietējās ziņas