Lauksaimnieki brauc pēc pieredzes

Rajona lauksaimnieki ne tikai papildina zināšanas dažādos kursos un mācību semināros, bet labprāt dodas pieredzes apmaiņas braucienos uz kaimiņrajonu zemnieku saimniecībām. Gulbenes lauksaimnieku biedrības konsultante Mudīte Motivāne informē, ka 10.septembrī rajona zemnieki - 17 cilvēku grupa - apciemojusi trīs Valkas rajona saimniecības.

Šoreiz grupas kodolu veidoja Līgo pagasta zemnieki, kuri nodarbojas ar aitkopību un kazkopību, kā arī citi interesenti, lielākoties lauksaimnieku biedrības biedri. Ēveles pagasta zemnieku saimniecības "Ķempēni" saimnieks Ivars Āboltiņš dalījies pieredzē par aitkopību un lauku tūrismu, Blomes pagasta "Ceriešu" saimniece Gunta Muižniece stāstījusi par kazkopību, bet piemājas saimniecības "Ķiguļi" saimniece Dzintra Lezdiņa - par truškopību.

 

"Ne visi lauksaimnieki nodarbojas ar lopkopību un graudkopību. Daudzi izvēlas arī šīs nozares, tāpēc šoreiz iegriezāmies šāda profila saimniecībās," stāsta M.Motivāne.

 

1.oktobrī rajona lauksaimnieki dosies ekskursijā uz Siguldu, bet jau 8.oktobrī apciemos trīs Madonas rajona zemnieku saimniecības.

 

Tiklīdz nobeigumam tuvosies ražas novākšanas sezona, atsāksies arī lauksaimnieku mācības un informatīvie semināri. M.Motivāne informē, ka jau 22.septembrī Stāmerienas pagastā notiks grāmatvedības kursi zemnieku un piemājas saimniecībām. Oktobrī tie norisināsies Stradu pagastā, bet novembrī - Druvienas pagastā. Interesentiem jāpiesakās pie sava pagasta lauku attīstības speciālista.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas