Lauksaimnieki – katastrofas priekšā 5

Valdības lēmums samazināt nacionālās subsīdijas par aptuveni 45 procentiem salīdzinājumā ar atbalstu šajā gadā ir katastrofa visiem zemniekiem.

"Ja tiek pieņemts šāds nacionālo subsīdiju samazinājums, tas nozīmē ļoti daudzu saimniecību bankrotu, jo pie mūsu zemajām piena iepirkuma cenām, dārgajiem minerālmēsliem un augstajiem kredītprocentiem saimniecībām vienkārši nav iespējams turpināt saimniekošanu. Tikai valdība ar saviem lēmumiem, neapdomīgi plānojot valsts izdevumus un ieņēmumus ilgtermiņā, ir vainojama pie tā, ka Latvijā tiek radīti tādi apstākļi, ka neviens nesaskatīs stimulu strādāt lauksaimniecības nozarē. Mūsu zemnieki jau tā strādā negodīgas konkurences apstākļos, jo saņem mazāko atbalstu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū," saka Gulbenes rajona lauksaimnieku biedrības konsultante Mudīte Motivāne.

 

"Izsakoties par šobrīd notiekošo, vairs pat negribas izraudzīties pieklājīgus vārdus, jo valdība ar baltiem cimdiem nogalina Latvijas lauksaimniecību. Nezinu, kā zemnieki izdzīvos, jo visiem ir kredīti bankās, bet maksājumus kredītiestādēm kavēt nedrīkst. Mēs visi saprotam un apzināmies, ka ir problēmas, ka ekonomikā ir krīze, bet vai jārisina tā?" saka Daukstu pagasta zemniece Olita Keibeniece.

 

Zemnieku saimniecības "Andzēni" veikala "Klimpa" īpašniece Lūcija Tilgase vērtē, ka nākamajā gadā droši vien būs smagi.

 

"Nožēlojami ir tas, ka es nekur neredzu, ka mūsu zemkopības ministrs kaut kur skaļi teiktu vai aizstāvētu zemnieku tiesības. Ir tāda sajūta, ka mēs esam nolemti iznīcībai. Bet mums taču negribas padoties. Mēs cīnāmies, ir mums veikaliņš, pārstrādājam, ražojam. Nezinu, kā būs, ka celsies nodokļi," saka L.Tilgase.

 

17.decembrī Rīgā notiks plaša sanāksme, kur lauksaimnieku organizācijas paudīs savu nostāju. Lauksaimnieki ir gatavi rīkot arī vērienīgas protesta akcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ari pilsetniece

Bet kuram bus labums, ka zemnieki bankrotes? Es par subsidijam zmeniekim, nevis vajpratigajam algam ieredniem minitrijaas

pirms 12 gadiem, 2008.12.14 22:13

pilsētnieks

Zemniekiem arī jānolaižas uz zemes. Kurš bizness vēl tādā mērā tika sponsorēts no valsts? Lietus - subsīdijas, sausums - subsīdijas, dunduri govis nokož - subsīdijas, utt. Visiem tagad grūti - jādomā, kā izdzīvot ar minimāliem zaudējumiem. Tam, ka valstī ir nesakārtota likumdošana arī attiecībā uz laukiem, piekrītu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 20:30

Zemnieks

Pašii esam vainīgi- paši ievēļējām cilvēkus, kas sagrāva un slēdza Ieriķu- Abrenes dzelzceļu,lauksaimniecību un rādot sliktu piemēru samaitā un izputina savu tautu. Par valstsvīriem izraudzīsim cilvēkus, kuriem varam uzticēties, bet pašīi strādāsim un saimniekosim tā lai varētu iztikt bez subsidijām.

pirms 12 gadiem, 2008.12.12 22:57

Vietējās ziņas