Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauku ūdenssaimniecību uz 10 gadiem grib nodot uzņēmuma “Gulbenes nami” pārziņā 16

Pirmo reizi šonedēļ plašākai sabiedrībai Gulbenes novada domē publiski bija iespēja uzzināt par tikko sagatavota dokumenta saturu, kas paredz zināmas pārmaiņas to lauku cilvēku sadzīvē, kuri izmanto pašvaldības nodrošinātos ūdensvada un kanalizācijas pakalpojumus.

Drīzumā pašvaldība varētu parakstīt līgumu ar SIA “Gulbenes nami” un nodot tās pārziņā šo infrastruktūru, uzticot visos 13 pagastos ar nākamā gada 1.janvāri nodrošināt ūdenssaimniecības pakalpojumus. Tautsaimniecības komitejas sēdē 17.augustā deputāti vienbalsīgi nolēma virzīt jautājuma izlemšanu 25.augusta domes sēdē.

Daudzos pagastos tarifs “kāps”. Turklāt ne visos novada pagastos cenā tika iekļauts 21 procenta pievienotās vērtības nodoklis. To, klausoties domes amatpersonas un deputātus, komitejas sēdē pie sevis pietiekami skaļi noteica SIA “Gulbenes nami” rīkotājdirektors Ilgvars Kalmanis. Bija jūtams, ka viņš ir satraukts arī par daudziem jautājumiem, arī par to, ka tarifu var sadārdzināt administrēšanas izmaksas. Tomēr I.Kalmanim komitejas sēdē vārdu neviens nedeva un pēc viņa viedokļa taujāts netika. Arī “Dzirkstelei” viņš pagaidām atteicās komentēt deleģēšanas līguma projektu par jaunu funkciju uzticēšanu uzņēmumam “Gulbenes nami”.

Kā zināms, novada pagastos par Eiropas Savienības naudu ir realizēti dārgi ūdenssaimniecības sakārtošanas projekti. Par kvalitatīvākiem pakalpojumiem un investīcijām patērētājiem ir jāmaksā saskaņā ar lielākiem tarifiem. Taču daudzi laucinieki tam nav ne morāli, ne finansiāli gatavi.

Sagatavotais pašvaldības funkciju deleģēšanas līgums paredz, ka SIA “Gulbenes nami” jaunās papildu funkcijas kopā ar parādnieku nastu un parādu piedziņas pienākumu varētu saņemt uz turpmākajiem desmit gadiem. Ja, termiņam beidzoties, savstarpēju pretenziju nebūs, līgumu varēs pagarināt vēl uz pieciem gadiem. Līdz 2019.gada 31.decembrim gan būšot tā saucamais pārejas laiks, kad pagastu pārvaldes vēl ies talkā uzņēmumam “Gulbenes nami” komunikācijā ar iedzīvotājiem.

Gulbenes novada domes izpilddirektore Guna Švika publiski pauda, ka deleģēšanas līguma projekts ir sagatavots ātri, lai jau tagad sabiedrība sāktu diskutēt.

Gulbenes pilsētā ūdenssaimniecību turpinās apsaimniekot SIA “Alba” saskaņā ar līgumu, kas ir spēkā līdz 2018.gadam. Pēc tam noteikti arī pilsētā ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus nodrošināt uzticēs pašvaldības uzņēmumam, jo saskaņā ar valstī esošajiem normatīvajiem aktiem šādi pakalpojumi ir uzticami tikai pašvaldības uzņēmumiem.

Ūdenssaimniecības un notekūdeņu apsaimniekošanas pakalpojumu uzlabošanas plāns Gulbenes novada lauku teritorijā ir viena no sastāvdaļām Eiropas Savienības īstenotajā projektā „Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana”. Projekts valstī tika uzsākts 2013.gadā, tā realizācija beidzas šogad.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

NU

Ko vēl varbūt var paspēt ,ja projekti beidzās šogad ,tad pagastos vēl var izraut kādu lielu naudu.Piemēram pietinot marli un kāstuvi pie notektrubas,būs divkārša filtrācija,var arī caur kačigarkas ogli vēl laist.Gribētu dzirdēt cik lielas naudas pagastos jau izrautas un reāli redzēt cik padarīts,jo JUMIS jau naudu ņems kā par izdarītu uzlabotu,jo tikaipārņems.Gramatvedība kada,tada pat rēkins uz epastu ir bez maksas ,kādi izdevumijūsu kafijošanai vai kā?

pirms 3 gadiem, 2016.08.23 10:47

Hmmm

Un ko tad darīs grāmatveži pagastos ar 1000 euro lielu algu? Algas nav jārēķina, ūdens nav jārēķina.....

pirms 3 gadiem, 2016.08.23 17:49

......

....ļoti labs jautājums!!!! Jo mazāk darba, jo vairāk maksā!

pirms 3 gadiem, 2016.08.23 21:20

Saiva

Kurā pagastā tad ir tāda alga grāmatvedēm? Pirms muld, vajag noskaidrot, visām cik man zināms, slodzi samazināja, jo pieņēma novada pārvaldē jaunas.

pirms 3 gadiem, 2016.08.23 21:33

zinu

Algas var apskatīt Gulbenes novada pašvaldības mājas lapā - budžeta sadaļā - oi labas gan algas !

pirms 3 gadiem, 2016.08.23 22:16

Pēc algu pielikuma jūlijā, kas bija sakārtots tā lai palielinātu tās nov.administrācijai un pagastu grāmatvežiem, tās tiešām ir ap 1000. Grāmatveži par sevi ļoti rūpējas.

pirms 3 gadiem, 2016.08.24 07:25

Grāmatvede zeltu ēd

"Gulbenes nami" ir uzņēmums, kurā strādā zelta cilvēki ar zelta instrumentiem! Tādas tāmes un rēķinus, kādus viņi piestāda tas ir kaut kas prātam neaptverams, es vienkārši nesaprotu kā tādus skaitļus var dabūt! Maigi sakot drausmīga pieredze.... tās summas ir no kosmosa vai pirksta izzīstas!

pirms 3 gadiem, 2016.08.23 21:23

Siets

Grāmatveži tāmes taisa ?

pirms 3 gadiem, 2016.08.24 08:53

NU

Augstas cenas ir un būs tagad visur,kāpēc lai nebūtu,ja auni paraksta visu ko dod priekšā.Jau tagad rodas jautājumi kuriem atbilde ir viena ,maksāsiet par dārgajiem rakumiem "šķieneru zelta dzīslu",kurā ir projektu nauda mistiskā.Kādam jau tā nauda jāizplēš,tāpēc arī ir plāns kā to izdarīt,piesaistot lielāku aunu baru no visiem pagastiem.

pirms 3 gadiem, 2016.08.24 09:12

:)

Grāmatvede tāmes nekad nav taisijusi.

pirms 3 gadiem, 2016.08.24 22:17

Siltais

Nesaprotu, kāpēc ir jācepjas ? Viss, kas ir nepieciešams, ir jāuzliek skaitītājs un protams, jāmaksā pēc patērētā. Bet, pagastos, jau tas nav aktuāli, maksāt par to, kas tiek patērēts. Cien. pagastu ļaudis, vēlaties dzert un čurāt, būs par to jāmaksā.

pirms 3 gadiem, 2016.08.24 19:52

Perfekts bizness

Noskaidro labāk cik viņi prasa par skaitītāja uzlikšanu, dažam labam tā ir mēneša alga. Salīdzinājumam - ja pats varētu nopirkt un uzlikt par ~ 20 eur, tad viņi prasa apmēram 90 eur, un tas rēķins ir vienkārši smieklīgs, kas tik tur nav sarakstīts, tas ir vienkārši slima cilvēka domraksts, cenas izdomātas x5 no patiesās vērtības, visādi izdevumi, degvielas mistiskas utt. Un ja pensionāram tādi ir jāuzliek piem., 5 gab., tad rēķini pats! Mēs vienkārši barojam tās indivīdus!

pirms 3 gadiem, 2016.08.28 17:08

Parazitē

Un joks tajā visā ir tāds, ka pats jau neko nevari mainīt, kaut izstiepies bet maksāsi viņiem.

pirms 3 gadiem, 2016.08.28 17:10

K

Vienkāršs jautājums.
Vai pārņemot ūdenssaimniecību laukos ar visiem parādniekiem un visām saistībām.. Viņi taču pārņem arī visos vecos līgumus, kuriem termiņi nav beigušies un faktiski līgums jāpārslēdz tikai tad, kad beidzas esošā līguma termiņš. Vai arī likums šobrīd ir mainījies?

pirms 2 gadiem, 2017.09.10 10:05

K

Kas attiecas uz papildus izmaksām. Papīra vēstuļu pakošana un izsūtīšana (rēķini utml) būtu kaut kā jāregulē, jo cenas neatbilst tirgus situācijai. Latvijas pasts tik dārgi neved, kā arī pakotāji par rēķinu drukāšanu un ielikšanu aploksnē tādas cenas neprasa. Kur rodas vairāki eiro par sūtīšanu? Nu jā - vēstules taču veido automatizēti no datubāzes un datubāzes automatizē, lai samazinātu izmaksas - tā ir visā pasaulē un Latvija nav izņēmums. Kā arī - kādēļ jānodod saimniecība citam apsaimniekotājam, ja jau iepriekš zināms, ka tarifs augs administratīvo izdevumu, jeb kantora rijības dēļ, nevis objektīvi tehnisko iemeslu dēļ.
Starp citu visa modernizācija arī tiek veikta tieši lai ilgtermiņā ietaupītu, nevis lai viss kļūtu grūtāk un attiecīgi dārgāk.
Šitas jau ir kā Džeimsa Bonda filmā, kur galvenā okupantu prece ir nevis nafta, bet komunālie pakalpojumi, jo to regulēšana dod reālu varu pār jebkuru nāciju. Jo kur tu liksies? Maksāsi!

Kas attiecas uz pārņemšanu. Gulbenes nami jau dažas dienas kā pārņēmuši ūdensaimniecību, taču tehniskajiem puišiem, kas apseko jauniegūtos ūdensvadus nav ne jausmas, kur meklēt trubas, ventiļus un tā tālāk. Ja jau saimniecību ir pārņēmuši, tad kaut kādām ūdensvadu kartēm, lai arī cik nepilnīgām, bet bija jābūt. Jāatzīst, ka no trijiem strādniekiem viens daudz maz latviski runāja. Pārējie vispār stāvēja pa gabalu jo "ne bū ne bē" latviski nespēja pateikt. Un tie tagad būs tie, kam maksāsim piespiedkārtā algas - cilvēkiem, kas nekad nav bijuši "lojāli" Latvijas sabiedrībai. Kas to zin, kas vēl tiem Gulbenes namiem kantorus vada - ne tikai oficiālās amatpersonas.
P.S. Kādreiz bija jauka ūdenstorņu sistēma. Cik ir tik sūknē, kad vajag - pasmel. Tagad, ja vētras dēļ pagastā nav elektrības, tad nav arī ūdens. Kur tad ir tā slavenā drošība? Un elektrības mums nav arvien biežāk. Katru gadu - plūdi un vētras. Kādreiz vismaz ūdens bija, pat ja nebija strāvas. Iedzīt cilvēkus mākslīgā atkarībā - lūk kas ir svarīgi. Tādēļ arī ceļu tīkls tik pārdomāts - lai vienā punktā sēdod var bloķēt visu satiksmi.. pārraudzīt. Visi kādreizējie mežceliņi un mazceliņi, kam ir vismaz divas izejas uz lielāku šoseju - ir aizbērti, pārrakti, un ar apmalītēm norobežoti. Tagad arī ūdensaimniecību žmiedz..
A kur jūs liksaties?
Esmu par attīstību, bet jebkuras attīstības pamatā ir enerģijas taupīšana rēķinot ilgtermiņā uz vienu iedzīvotāju. Citādi tas ir regress. Kurš zemnieks sētu arvien neražīgākas sēklas? Te darbojas tas pats princips.
Pārņems uz desmit gadiem - nu jā, kamēr par trubām garantijas remontus taisīs būvfirmas. Un pēc tam - ja avāriju būs maz... un ja remontiem garantijas laiks nebūs mazāks par 5 gadiem, tad uz vēl pieciem gadiem. Bet par ko atbildēs Gulbenes nami? Kur būs detalizēti satāmēts un redzams pa pozīcijām rēķina atšifrējums ar visiem grāmatvetības cipariem - piemēram cik tieši un kā sadalās "administratīvie izdevumi"?

pirms 2 gadiem, 2017.09.10 10:31

Vietējās ziņas