Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laulību reģistrēs arī viesu namos

Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļā šobrīd jau saņemti 27 iesniegumi laulību reģistrācijai šajā vasarā. Šis skaits, kas vēl var mainīties, ir aptuveni līdzīgs kā pērn. Iesniegumi liecina, ka vasarā laulību vēlas reģistrēt galvenokārt gados jauni cilvēki.

„Tas nav prognozējams, cik iesniegumu vēl būs, jo viss mainās. Šobrīd ir skaidri zināms, ka būs 27 laulības," informē Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa. Starp tām 23 laulības notiks dzimtsarakstu nodaļas telpās, 2 - Gulbenes kultūras centrā, 2 viesu namos Galgauskas pagastā un Rankas pagastā.  

Ar vēstniecības izziņu

„Laulību reģistrē dažādi cilvēki. Ne tikai tie, kas dzīvo un strādā Latvijā. Piemēram, cilvēki strādā ārzemēs un brauc slēgt laulību Latvijā. Tagadējā likumdošana nosaka, ka iesniegumu laulību reģistrācijai var iesniegt arī ārzemēs Latvijas vēstniecībā, ja abi ir Latvijas pilsoņi. Vēstniecība izdod izziņu. Viņi ar to ierodas pie mums. Mēs vienojamies par laiku un ceremonijas norisi. Likumdošana, kas stājās spēkā janvārī, cilvēkiem piedāvā daudz dažādu iespēju," stāsta V.Elsiņa.

 

Arī laulības slēdzēju vecums mēdzot būt dažāds. Daļai tā ir pirmā laulība, daļai - otrā, vēl kādam pat trešā, bet vasarā lielākoties laulājoties gados jauni cilvēki, kam tā ir pirmā laulība.

 

Situācija nav paredzama

Nodaļas vadītāja atzīst, ka, laulību reģistrācija, kas notiek ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām, piemēram, viesu namos vai citviet, prasa vairāk laika, rada lielāku uztraukumu, liek vairāk koncentrēties un piedomāt par ceremonijas norisi.

 

„Es nekad nezinu, kāda situācija mani sagaidīs, vai tajā vidē mani vārdi skanēs. Arī mūzika šajos gadījumos var būt pašu ne tikai nodaļas organizēta, bet to var izraudzīties arī jaunais pāris. Par to mēs iepriekš vienojamies," bilst vadītāja.

 

Dzimtsarakstu nodaļa šovasar jau ir izdevusi 9 izziņas laulībām baznīcā.

 

„Ja cilvēki vēlas laulāties baznīcā, dokumentu kārtošana, kas saistās ar laulību reģistrāciju, sākas ar dzimtsarakstu nodaļu. Viņi nāk pie mums, mēs pārbaudām dokumentus un izdodam izziņu laulībām baznīcā. Tikai tad mācītājs var cilvēkus salaulāt," skaidro V.Elsiņa.

 

Šobrīd nodaļā nav saņemts neviens pieteikums par laulības reģistrāciju ar ārzemnieku vai ārzemnieci. „Sarunas par to ir bijušas, bet es ticu tikai tam, ko redzu dokumentos, jo situācija var mainīties," piebilst vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas