Lejasciemā atjauno sabojāto ceļrādi 5

Lejasciema pagasta Pienotavas kalnu pie Tirzas upes atkal rotā dekoratīvā no koka izgatavotā ceļa norāde. „Dzirkstele” jau vēstīja, ka šā gada augusta sākumā kāds vietējais Lejasciema pagasta vandalis tīšuprāt ar automašīnu sabojāja ceļrādi, tādējādi ar savu rīcību lejasciemiešos izsaucot lielu sašutumu.

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns pauda pārliecību, ka norādi izdosies salabot un tā atkal atradīsies sākotnējā vietā. Solījums tika izpildīts un ceļrādis

sagaidīja ikvienu cilvēku, kurš 13.septembrī devās uz Lejasciema vidusskolas absolventu salidojumu.


„Grūtākais nebija ceļrādi salabot, bet sadzīvot ar faktu, ka kāds to patvaļīgi sabojāja. Mums šajā pasaulē jāsadzīvo ar dažādiem cilvēkiem. Mūsu valsts diemžēl nav tik spēcīga, lai nodrošinātu šādu vandaļu izolāciju. Apskatot sabojāto norādi, uzreiz sapratu, ka to izdosies salabot. Krēsla daļu man izdevās salīmēt. Lai būtu drošāks stiprinājums, apkārt izmantoju arī metāla kalumu. Ceļa rādītāja atjaunošanai bija vajadzīgs mēnesis, jo pa dienu strādāju, tāpēc varēju atlicināt tikai vakarus,” stāsta ceļa rādītāja izveidotājs Lejasciema vidusskolas mājturības skolotājs Guntars Šmits. Viņš iecerējis, ka apkārt norādei varētu izvietot lielākus laukakmeņus, kur cilvēki varētu uz brīdi apsēsties, kā arī ierīkot celiņus.


Lejasciema pagasta pārvaldē izdevās noskaidrot, ka no policijas ir saņemta vēstule, kurā teikts, ka vainīgā persona ir noskaidrota un tai piespriests administratīvais sods.


No koka izgatavotais ceļrādis ir dāvana pagastam tā 140 gadu jubilejā, kas tika svinēta pagājušā gada jūlijā. Tas izgatavots no simtgadīga ozola stumbra, kura viena daļa izveidota kā krēsls, lai tajā varētu apsēsties un izlemt, uz kuru Lejasciema pagasta pusi doties. Pagastā ir daudz apdzīvotu vietu, kas savulaik ieguvušas interesantus nosaukumus. Uz šīm vietām norāda arī ceļa rādītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jānis

Šādu ļaundari vajadzētu publiski atklāt visam novadam.

pirms 7 gadiem, 2014.09.27 13:20

spiegs

Lejasciemā visi labi zina, kuri āksti sēdēja iekš tā auto, ar kuru tika taranēts ceļrādis. Vai ar to nepietiek?

pirms 7 gadiem, 2014.09.28 20:09

Petruxa

Paldies Guntaram par atjaunoto simbolu,bet to vandaali gan vajadzeetu kaadaa ozolzaraa aiz vienas vietas pakaart kaa celazimi uz savaam maajaam

pirms 7 gadiem, 2014.09.27 17:41

urļiks

Par aicinājumu un pamudinājumu uz vardarbību draud kriminālatbildība.

pirms 7 gadiem, 2014.09.28 16:26

Vietējās ziņas