Lejasciemā dzers atsāļotu ūdeni 8

Lejasciema ciematā 1,3 kilometrus garā ūdensvada klienti baudīs uzlabojumus teju pusmiljona latu vērtībā. Tuvākajā perspektīvā pa ciemata ūdensvadu tecēs ne tikai atdzelzots, bet pat atsāļots ūdens. Gulbenes novada domes 27.janvāra domes sēdē deputāti nobalsoja par projekta tehniski ekonomisko pamatojumu.

Lejasciema ciematā šā projekta gaitā ir plānots būvēt arī dzeramā ūdens atdzelzošanas un atsāļošanas staciju, kas stundā spēs apstrādāt 11 kubikmetrus ūdens. Paredzēts arī nodrošināt ciematā lielāku ūdens daudzumu, izbūvējot jaunu urbumu. Iecerēts rekonstruēt ūdenstorni, ūdensapgādes tīklus 1,3 kilometru kopgarumā, kanalizācijas tīklus 1,6 kilometru garumā. Paredzēts izbūvēt jaunas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas spēs diennaktī apstrādāt 85 kubikmetrus notekūdeņu. Notekūdeņu plūsmas nodrošināšanai tiks izbūvēta jauna sūkņu stacija, kuras jauda būs 12 kubikmetri ūdens stundā.  

Ūdenssaimniecības sakārtošanā un uzlabošanā Lejasciema ciematā pavisam ir plānots ieguldīt 428,3 tūkstošus latu. Pagasta pārvaldes ieguldījuma daļa būs 52,6 tūkstoši latu, kas veidos 15 procentus no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām. Pašvaldības finansējuma daļu plānots aizņemties Valsts kasē. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums būs 298,4 tūkstoši latu. Neattiecināmās izmaksas jeb pievienotās vērtības nodoklis veidos 77,2 tūkstošus latu.

 

Domes sēdē deputāte Ilze Mezīte vaicāja, cik mājas tiks pieslēgtas rekonstruētajam ūdensvadam.
Pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns atbildēja, ka jau tagad ūdensvadu Lejasciema ciematā izmanto 97 procenti iedzīvotāju.

 

Saskaņā ar pašvaldībā apstiprinātajiem maksas pakalpojumiem Lejasciemā vienam cilvēkam par ūdensvada ūdens izmantošanu jāmaksā 40 santīmi mēnesī, par kanalizāciju - arī 40 santīmi mēnesī. Viens pieslēgums pie ciemata ūdensvada un kanalizācijas tīkliem Lejasciema ciematā izmaksā 30 latus.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

333

Laikam javelk trubas no dzivokla uz Lejasciemu... Kamer Gulbene saimnieko Alba@Co, laba neka nebus

pirms 10 gadiem, 2011.02.07 14:39

Gulbeniešiem - figa!!!Lejasciems vienmēr ir lepojies ar savu patstāvību - nekādu sia mia, kas dod siltumu vai ūdeni! Paši!!! Gulbenieši, prasiet savai iepriekšējai valdībai, kas saslēdza līgumus ar visādiem diletantiem, lai pašiem galva tīra! Ko tad no šitiem (tagadējiem) vairs prasīt?!

pirms 10 gadiem, 2011.02.06 13:58

Varbūt vajadzīgs projekts par ūdensvada atzaru no Lejasciema līdz Gulbenei, lai Gulbenē varētu lietot lētāku ūdeni, turklāt atsāļotu??

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 20:49

varbūt lejasciemiešiem vērts padomāt par sie''Alba"pakalpojumiem?

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 16:07

"Viens pieslēgums pie ciemata ūdensvada un kanalizācijas tīkliem Lejasciema ciematā izmaksā 30 latus" Kas ar to domāts, vai maksa pieslēgt ūdensvadam vēl nepieslēgtu māju?

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 12:37

Jānis

Interesanti, visu iepriekšējo laiku lejasciemieši ir lietojuši minerālūdeni,tagad sāks ūdens atsāļošanu. Jāsāk iegūt minerālūdeni, nevis atsāļot. Vienmēr un regulāri tiek veikta dzeramā ūdens analīze, te pēkšņi jāatsāļo ūdens, kāda jēga analīzēm, par analīzēm pagastam bija jāmaksā.Ja tik kaitīgs ūdens, tad iedzīvotājiem jāprasa kompensācija par nodarīto kaitējumu veselībai.

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 11:40

Vietējās ziņas