Lejasciemā filmē bērnu raidījumu

Mazie televīzijas skatītāji 22.jūnijā aicināti skatīties savu iecienīto televīzijas raidījumu "Kas te? Es te!". Raidījums solās būt ļoti interesants, jo sevišķi tāpēc, ka šis raidījums, kas būs arī šīssezonas noslēguma raidījums, šonedēļ tika filmēts Lejasciema pusē. Raidījuma tapšanā palīdzēja arī paši lejasciemieši. Lielu interesi par raidījuma tapšanu izrādīja mazās meitenes Keita Luīze Kalniņa un Anna Dambrova. "Noteikti skatīšos šo raidījumu svētdien. Man ļoti patika piedalīties raidījuma filmēšanā," stāsta Keita Luīze. Meitenes bija arī ļoti priecīgas, ka varējušas klātienē iepazīties ar raidījuma varoņiem.

Raidījums tiek demonstrēts svētdienu rītos kopš pērnā gada rudens. Raidījuma producente Irēne Grūzīte stāsta, ka šis raidījums radies ar domu sevī ietvert gan izzinošo, gan izklaidējošo, gan arī emocionālo daļu. "Stāsts ir par meiteni, kurai ir apnikušas pirktās rotaļlietas, un viņa ir izgudrojusi pati savas," stāsta I.Grūzīte.

 

Izdzīvo dažādus stāstus

 

Raidījumā piedalās drāšu vīrs Varis, koka vīrs Konstantīns, plastmasas karavīrs Pukšs un lupatu lelle Lupe. Izdomātās lelles dzīvo kartona kastēs, kurās it viss ir no kartona. "Raidījuma varoņi izdzīvo dažādus stāstus, taču šis četru aktieru seriāls tiek papildināts ar dažādiem izzinošiem un dokumentāliem sižetiem par dzīvniekiem, dabu un dažādiem notikumiem," stāsta producente.

 

Bērnu seriālā darbojas Līga Vītiņa (lupatu lelle Lupe), Enriko Avots (drāšu vīriņš Varis), Jānis Apeinis (plastmasas karavīrs Pukšs) un Dzintars Krūmiņš (koka vīriņš Konstantīns). Seriāla režisors ir Roberts Rubīns, scenārija autors - Miks Romanovskis, redaktore - Elīna Dubra. Neierastas dekorācijas izgatavojusi gofrētā kartona mēbeļu speciālisti Jānis Brinkmanis un Jānis Mercs no SIA "Vējiem līdzi". Lai seriāls izdotos krāšņs, aktieriem speciālus tērpus šūdinājusi kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne.

 

"Ilgi domājām raidījuma nosaukumu. Dažādi apspēlējām vārdu "kaste". Sadalot šo vārdu, radās šāds nosaukums. Katram mūsu varonim ir arī sava dziesma. Visa raidījuma galveno dziesmu ir sacerējusi un iedziedājusi grupa "Hospitāļu iela"," stāsta I.Grūzīte.

 

Lelles laukos svin svētkus

 

22.jūnija raidījums ir pēdējais šīssezonas raidījums. "Šis raidījums ir tieši pirms Jāņiem, tādēļ nolēmām doties ārpus studijas. Raidījums šoreiz stāstīs par to, ka meitene ar visām lellēm ir aizbraukusi uz laukiem un lelles ir nokļuvušas pļavā, arī viņas svin svētkus. Raidījumā bērni varēs uzzināt, kā lelles mēģina caur savu skatpunktu izprast visu to, ko cilvēki dara svētkos," stāsta I.Grūzīte. "Mēs nespējām pretoties lejasciemietes Zanes Gargažinas, kas ir arī šī raidījuma administratore, piedāvājumam doties filmēt šo raidījumu uz Lejasciemu. Sakariem ir ļoti liela nozīme." "Es Lejasciemā zinu visas skaistākās vietas, visas zaļākās pļavas, un lejasciemieši mūs uzņem ļoti labi. Tiesa, filmēšanas gaitā jārēķinās ar dažādām grūtībām. Mums, piemēram, vajag ļoti garu zāli, bet lielā sausuma dēļ zāle pļavās nemaz tik gara nav izaugusi," stāsta Zane. Arī "Dzirkstele" pārliecinājās, ka raidījuma filmēšana nemaz tik ātri neiet - te saule ir aizgājusi aiz mākoņa, te jāiet meklēt garš koka zars, kurā var iesiet dekorācijas - lidojošu spāri vai kādu citu kukaini.

 

Raidījuma veidotāji Lejasciema pusē uzņēma arī nelielus pašreklāmas klipus raidījumam. "Vasaras periodā, kad netaps jauni raidījumi, bērni mūsu raidījuma vecās sērijas varēs skatīties raidījuma "Labrīt, Latvija!" laikā darbdienu rītos. Pašreklāmas klipi, kuros katrai lellei būs pašai savs stāsts par to, ko viņa dara vasarā, aicinās skatīties mūs darbdienu rītos," stāsta I.Grūzīte.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas