Lejasciemā izskanējusi Mūzikas diena 1

Jau kādu laiku dzīvojam visskaistākajā gadalaikā – vasarā. Saule, silts vējš, atvaļinājumi, dažādi atpūtas veidi, pasākumi. Kas var būt vēl labāks? Kāds gudrs cilvēks ir nosaucis trīs lietas, kas jānovēl sev un citiem: mīlestība, prieks un draugi. Un kur gan vēl labāk par to pārliecināties, kā skaistā vasaras dienā.

Varbūt dzīvojam ilūzijās, sapņos, ka vasara ir kā romantiska kartīte ar zilām debesīm un spožu saulīti. Un aizmirstam, ka daba ir daba – tā diemžēl nestrādā pēc mūsu izveidotā plāna, to cilvēks nu nekādi nevar ietekmēt. Daba mūs māca ļauties un pielāgoties, dzīvot realitātē, nevis sapņos, un, galvenais, spēt mainīties! Bet varbūt varam iemācīties novērtēt ari šādu vasaru? Atrast arī pelēkajās dienās ko jautru un iedvesmojošu!

12. jūlija diena Lejasciemā atnāca skaista – bez lietus lāsītes, ar saulīti, kas deva siltumu, prieku un labu omu. Jau no paša rīta bija jūtama liela rosība – Lejasciems uzņēma viesus, kas piedalījās Latvijas čempionātā rogainingā, un pusdienas laikā Lejasciema ielas un vietas tika piepildītas ar mūziku, prieku un lielisku, draudzīgu atmosfēru.Pie kultūras nama skatītājus ar savu muzicēšanu priecēja Lejasciema jaunieši – Renāte, Anete, Inese, Linda un Dāvis.Veco ļaužu dzīvojamās mājas pagalmu piepildīja kokles skaņas. Skatītājiem bija iespēja baudīt Druvienas folkloras grupas jauniešu skandētās tautas dziesmas.Jestrie „Veišu muzikanti” no Galgauskas laukumā pie pagastmājas mūs priecēja ne tikai ar skanīgām dziesmām, bet kopā ar skatītājiem arī „uzgrieza” kādu danci.Četru stundu garumā atpūtas vietā pie strūklakas ikvienam bija iespēja uzspēlēt lielformāta spēles brīvā dabā, kas aizrāva ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos.

Centra laukumā pēcpusdienu pieskandināja pūtēju orķestri – ciemos pie lejasciemiešiem bija atbraukuši Cesvaines pūtēji. Stundas garumā varējām klausīties Lejasciema un Cesvaines pūtēju orķestru koncertu.Baudot silto un skaisto vakaru, estrādē skatītājus ar koncertuzvedumu priecēja deju kolektīvi „Jukums” no Alūksnes un „Rika” no Balviem, kurus vada Inita un Agris Veismaņi. Sestdienas vakars noslēdzās ar zaļumballi estrādē.Ikviens šai dienā varēja atrast sev tīkamu nodarbi, atpūtu. Un nebija pat tik svarīgi - ir vēss vai silts, jo sasilda tas, ka viss līksmi sazaļojis un apkārt visiem - labs noskaņojums un mūzika.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

z.b

Nezinu, man šis viss likās lieks....Balle briesmīga.

pirms 7 gadiem, 2014.07.16 15:54

Vietējās ziņas