Lejasciema jaunieši vientuļajiem cilvēkiem radīs svētkus

Lejasciema pagastā nākamajā gadā ir plānots izveidot savu jauniešu centru, taču jauniešu iniciatīvas grupa jau tagad ir sākusi aktīvi darboties.

Jana Igaviņa, kas brīvprātīgi darbojas ar jauniešiem, stāsta, ka viņi ir nolēmuši uz Ziemassvētkiem izdarīt kaut ko labu. Šobrīd jaunieši gatavo apsveikumus pagasta vientuļajiem iedzīvotājiem. Kopumā Lejasciema pagastā ir gandrīz 50 šādi cilvēki.

 

„Apsveikumus jaunieši darina paši savām rokām. Savukārt 20.decembrī mums ir paredzēts pulcēties sociālajā mājā. Tur pagasta sociālā darbiniece Dzintra Jegure mums ir atvēlējusi virtuvi, kur cepsim piparkūkas vientuļajiem cilvēkiem. Šajā dienā mēģināsim arī ieskandēt Ziemassvētkus. Palīdzēsim sociālās mājas iedzīvotājiem izrotāt eglīti, jaunieši ir arī sagatavojuši nelielus priekšnesumus," stāsta J.Igaviņa.

 

Laikā no 21. līdz 23.decembrim jaunieši kopā ar Dz.Jeguri dosies apciemot vientuļos cilvēkus. Viņi kopīgi izvadās apsveikumus, arī pašvaldības dāvanu kartes, sniegs arī nelielus priekšnesumus.

 

„Jaunieši gatavojas ļoti nopietni, katrs grib pielikt savu roku," saka J.Igaviņa.

 

Arī nākamgad jaunieši turpinās darboties. Kopā kultūras namā viņi sanāks katru otro sestdienu.

 

„Šī viņiem būs iespēja gūt papildu zināšanas, kā var pavadīt brīvo laiku ārpus skolas, turklāt darīt to saturīgi. Mums ir arī dažādas idejas projektiem. Piemēram, vasarā esam iecerējuši rīkot ekspedīciju - doties apkārt pagasta robežai, kas ir 129 kilometri," atklāj J.Igaviņa.

 

„Par jauniešu iniciatīvu varu teikt tikai visu labāko. Mums, pieaugušajiem, ir tikai jāprot ieraudzīt labo jauniešos un radīt atbalstošu vidi."

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas