Lejasciema pagasta veco ļaužu dzīvojamajā mājā izceļas ugunsgrēks 6

Pašvaldība materiālos zaudējumus lēš 50 000 līdz 70 000 latu apmērā
Lejasciemā šodien pusdienlaikā izcēlās ugunsgrēks pagasta veco ļaužu dzīvojamajā mājā, kas vēl tikai oktobrī tika svinīgi atklāta un tajā sāka dzīvot pirmie iemītnieki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes brigādes komandieris Vijārs Griķis informē, ka izsaukums no notikuma vietas saņemts pulksten 14.02. Izdeguši ir ēkas bēniņi aptuveni 110 kvadrātmetru platībā, kā arī aptuveni 25 kvadrātmetri mansarda stāva istabiņā, kas ir tieši blakus dūmenim. Ugunsgrēks lokalizēts pulksten 14.55, taču ugunsdzēsēji turpināja strādāt notikuma vietā arī pēc tam, lai būtu droši, ka degšana neatjaunojas.

 Iespējams, ka ugunsgrēks ir izcēlies no mājas apkures katla dūmeņa, taču precīzu ugunsnelaimes iemeslu varēs pateikt pēc tam, kad būs veikta ekspertīze.

Atklātas uguns sākumā nebija

Sociālā darbiniece Irita Jegure stāsta, ka viņi esot izdzirdējuši, ka viss sācis brakšķēt, arī katls šņācis.

"Kurinātājs jau bija piesteidzies klāt un pētīja, kas tur notiek. Uzaicināju viņu arī augšā, jo tur brakšķēja visas sienas, pamanījām, ka uz sienas arī veidojas pleķis. Tad arī nolēmām saukt palīgus. Atklātas uguns gan sākotnēji nebija," stāsta I.Jegure.

Pagasta veco ļaužu dzīvojamajā mājā tobrīd uz vietas bija četri iemītnieki, viens ciemojās pie draugiem. Visi iemītnieki tika evakuēti. Viņiem šobrīd jau ir atrastas arī pagaidu mājas pie apkārtējiem cilvēkiem."

Neļauj izplesties plašumā

Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās gan glābēji ar divām cisternām, gan Lejasciema brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Palīdzēja arī vietējie iedzīvotāji. Kopīgiem spēkiem izdevās ugunsgrēku apdzēst un neļaut liesmām izplatīties vēl lielākā platībā.

 "Visvairāk ir izdedzis sociālā darbinieka kabinets, tur nemaz nav sienu, visas sijas ir redzamas. Taču visa ēka šobrīd ir pielieta ar ūdeni. Dzīvot šobrīd te nevar," saka I.Jegure.

Pagasta priekšsēdētājs Dainis Švika ir sašutis par notikušo.

"Paldies Dievam, ka tas viss notika dienā, jo naktī viss varēja izvērsties vēl ļaunāk. Cilvēkiem šobrīd jau ir atrastas pagaidu mājas. Par laimi, izdevās saglabāt arī gandrīz visas mēbeles, cilvēki saskrēja palīgā un visu iznesa laukā," stāsta D.Švika.

Viņš lēš, ka zaudējumi varētu būt apmēram 50 000 līdz 70 000 latu.

"Sazinājāmies arī ar celtniekiem, maksimāli centīsimies sadarboties. Tiklīdz ekspertīze mums ļaus kaut ko darīt, tā sāksim atjaunot. Domāju, ka pēc divām trim nedēļām cilvēkiem jau vajadzētu atgriezties atpakaļ mājās. Ir jāatjauno jumts, griesti, apkure un elektroinstalācijas. Dzīvojamais korpuss, par laimi, ir cietis ļoti minimāli, varbūt tikai tik daudz, cik ūdens būs kaut ko saskādējis," stāsta D.Švika.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12159

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ainārs_Bauska

Žēl, patiešām žēl Lejasciemiešu. Apciemoju šo pagastu regulāri, redzu cik pūļu tiek pielikts, kaut citur Latvijā tā rūpētos par pagasta labklājību-turaties būs labi.

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 22:20

Atbilde anonīmajam.

Kāds sakars ar pieņemšanu, ja tu kā celtnieks uztaisi lažu tad Tev arī jāatbild. Pie mums jau te pieradums kaut ko uzķibināt un kad sabrūk tad neviens neatbild. mož izolāciju sliktu pārdeva, mož celtnieks Pēteris uz pohu strādāja

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 20:17

anoniims

kas buuveeja, tas buuveeja, kas so naminu pienjeema, kaadi eksperti?

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 11:37

L-Ciems

malači ugunsdzēsēji....nostrādāja labi! :))

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 09:21

kalvītis

vel viena sēru diena kalendāra jaieraksta

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 21:57

Vietējās ziņas