Lejasciemā realizē projektu “Meistarības kalve”

Realizējot projektu “Meistarības kalve”, Lejasciemā ir izveidota jaunatnes tehnisko iemaņu pilnveidošanas konteinertipa darbnīca 34,96 m2 platībā. Tajā gan jauniešiem, gan jebkuram Gulbenes novada tautas sporta cienītājam būs iespēja uzlabot savas iemaņas. sagatavojot, uzturot un kopjot dažādu sporta inventāru. Par to informē biedrības “Sporta klubs “Lejasciems” pārstāve Dana Puidze.


"Izveidotajā “Meistarības kalvē” jaunieši varēs mācīties, kā kvalitatīvi un pareizi slēpošanas inventāra sagatavot gan sacensībām, gan ikdienas treniņiem. Pieredzējušie biedrības brīvprātīgie nodos savas zināšanas jaunajai paaudzei, lai nākotnē viņi patstāvīgi spētu slēpes sagatavot. Līdz šim tādas telpas un vietas, kur jaunieši šīs tik ļoti nepieciešamās un noderīgās prasmes varēja apgūt, nebija, bet tā bija ļoti nepieciešama, jo fiziskā sagatavotība ir tikai daļa no panākumiem. Otru panākumu daļu veido inventārs un tā pareiza sagatavošana un uzturēšana. Tāpat šajā darbnīcā turpmāk būs iespēja apgūt, kā pareizi apieties ar tūrisma inventāru, apgūt pareizas un drošas darbības ar ieročiem - šaušanas pamatprincipus un ieroču apkopi," stāsta D.Puidze.


Viņa norāda, ka vasarā darbnīcā tiks nodrošinātas mācības velosipēdu un rolleru apkopē. Darbnīca būs vieta, kur jaunieši apgūs tehniskas nianses inventāra uzturēšanai starta kārtībā un pilnveidos savas prasmes.

Projekta "Meistarības kalve” kopējās attiecināmās izmaksas ir 24563.79 eiro, no tām ir Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) publiskais finansējums ir 21702.41 eiro un Gulbenes novada pašvaldības līdz finansējums ir 2456,38 eiro.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas