Lejasciema šautuves renovācijai tērē vairāk nekā 6000 latus

Pēc nedaudz vairāk kā mēneša - 1. līdz 3.augustā - Lejasciemā notiks mednieku festivāls "Minhauzens 2008". Jāpiebilst, ka festivāls šogad notiek jau desmito reizi pēc kārtas, turklāt tas atgriežas vietā, kur notika arī pirmo reizi 1999.gadā.

Uz festivālu Lejasciemā sabrauks mednieki no visas Latvijas. Gatavojoties pie sevis uzņemt festivāla dalībniekus, lejasciemieši vēl steidz paveikt dažādus sagatavošanās darbus. Jau rakstījām, ka Lejasciema estrādē ir tapis jauns grīdas segums, ir nokrāsota arī estrādes fasāde un salaboti soli, joprojām notiek darbi arī Lejasciema šautuvē, kur notiks arī daļa sacensību.

 

Būs jauns šaušanas stends

 

"Biedrība "Mednieku klubs "Lejasciems"" sadarbībā ar Lejasciema pagasta padomi Zemkopības ministrijas Medību saimniecības attīstības fondā iesniedza projektu par šautuves renovāciju, kas arī tika atbalstīts. Projekta realizācijai piešķirti vairāk nekā 6000 lati," stāsta Lejasciema pagasta padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa.

 

Šautuvē tiks atjaunoti un paaugstināti arī aizsargvaļņi un ložu uztvērēji, turpmāk mednieki šeit varēs arī trenēties šaušanā pa skrejošu alni. "Latvijā līdz šim bija tikai trīs vietas, kur varēja šaut pa skrejošu alni, mums tuvākā vieta bija Balvu rajona Rugājos, taču tagad šāda iespēja būs arī pie mums. Tiem, kas vēlas iegādāties vītņstobra ieroci, tagad ir jākārto eksāmens šaušanā arī pa skrejošu alni. Tagad viņiem būs iespēja šo normatīvajos aktos noteikto praktisko iemaņu pārbaudes eksāmenu kārtot arī Lejasciemā. Protams, arī "Minhauzenā" tiks organizētas sacensības šaušanā pa skrejošu alni," stāsta mednieku kluba "Lejasciems" biedrs Jānis Naglis. Viņš būs arī galvenais tiesnesis šaušanas sacensībās festivāla laikā.

 

"Domāju, ka kopējās šautuves uzlabošanas izmaksas sasniegs apmēram 7000 latu. Jaunā šaušanas stenda iekārta būs no Igaunijas. Tā jau vien izmaksā 5000 eiro. Tiesa, iekārtai būs divas programmas. Uz šīs pašas līnijas varēs organizēt arī šaušanas sacensības pa skrejošu meža cūku (35 metri). Mums radās arī vēl kāda doma, noskatījām to Igaunijā. Tur vieta, no kuras tiek veikta šaušana, ir pārvietojama - ir uzliktas sliedes no 35 metru atzīmes līdz 100 metru atzīmei, un uz sliedēm ir uzlikta būdiņa, kuru var pārbīdīt, cik tālu vajag. Domāju, ka ar laiku arī mums izdosies realizēt šo ieceri," stāsta J.Naglis.

 

Sacentīsies 13 disciplīnās

 

Mednieku festivālā piedalīsies no 80 līdz 100 komandām. Kopumā festivāls varētu pulcēt vismaz pāris tūkstošus cilvēku, jo, kā jau ierasts, kopā ar medniekiem uz sacensībām dodas arī līdzjutēji. Sacensību dalībniekiem būs jāsacenšas 13 dažādās disciplīnās: "mednieka cienīga šaušana", "skrejošais zaķis", "Minhauzena ložu šāvējs", "skrejošais alnis", "Lejasciema ūdensvada labošana", "attāluma noteikšana", "tūrisms", "pīļu medības", "zolīte", "medību zinības", "makšķerēšana", "mašīnas vilkšana" un "barotavu apsekošana".
Festivālu organizē Latvijas Mednieku asociācija, Lejasciema pagasta padome, biedrība "Mednieku klubs "Lejasciems".

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas