Lejasciemā tiekas ar domes darbiniekiem 1

Apmēram 30 Lejasciema pagasta iedzīvotāji vakar vakarā pulcējās Lejasciema kultūras namā, lai tiktos ar novada domes darbiniekiem. Tikšanās izvērtās gandrīz divu stundu garumā.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" atzīst, ka tieši viņa ir iniciatore tam, lai notiktu šāda veida tikšanās visos pagastos. Viņa plāno, ka reizi mēnesī novada domes darbinieki dosies uz konkrētu pagastu, lai stāstītu par savu darbu un uzklausītu iedzīvotāju jautājumus.  

Kamēr nodaļu vadītāji runāja par savas nodaļas darbu, "Dzirkstele" novēroja, ka iedzīvotāji patiešām arī nepazīst domes darbiniekus, jo klusām cits citam pārjautāja, kā tad īsti sauc attiecīgās nodaļas vadītāju un kas viņš ir.


Tikšanas laikā Lejasciema pagasta iedzīvotāji uzklausīja novada domes speciālistu informāciju, uzklausīja informāciju par uzsākto ūdenssaimniecības projektu, izteica savas bažas par vidusskolas un bērnudārza nākotni, kā arī interesējās, cik liels ir pagasta un novada budžets.


Sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs informēja par bezdarba statistiku. Lejasciemieši uzzināja, ka viņu pagastā līdz 1.novembrim bija reģistrēti 87 bezdarbnieki, no tiem 46 sievietes, 5 invalīdi, 5 jaunieši vecumā līdz 24 gadu vecuma, ka arī 29 ilgstošie bezdarbnieki.


Lejasciema pagastā ir 136 trūcīgas personas. Līdz 1.decembrim dažādos sociālo pabalstos šajā pagastā ir izmaksāts vairāk nekā 17 000 latu.

 

Runājot par ūdeni un kanalizāciju, Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons skaidroja, ka ir veikti aprēķini, kuri parāda, ka gandrīz visos pagastos izmaksas par ūdeni un kanalizāciju ir daudz lielākas, nekā maksā iedzīvotāji. Realizējot par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem un pašvaldības līdzfinansējumu šo projektu, ūdens būs kvalitatīvs un kanalizācija sakārtota, bet jārēķinās, ka par ūdeni un kanalizāciju būs jāmaksā vairāk.


Pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns turpināja, ka projekta pirmās kārtas realizācija Lejasciemā tiks uzsākta nākamgad - ir paredzēta ūdenstorņa rekonstrukcija, jauns artēziskais urbums, tiks uzstādīta atdzelzošanas stacija, paredzēts mainīt ūdensvada caurules, kā arī tiks uzstādīta jauna kanalizācijas pārsūknēšanas stacija un jaunas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas.


Savukārt Sinoles iedzīvotāji pauda neapmierinātību, ka šajā sakarā nekas netiekot darīts pie viņiem. Taču pārvaldnieks pastāstīja, ka decembrī ir ieplānots uzlabot attīrīšanas iekārtu darbību Sinolē.

Lejasciemiši pauda savas bažas par neatliekamo palīdzību, kas nu ir Balvos, bet nav vairs Gulbenē. Tuviniekiem esot problēmas apmeklēt sasirgušo Balvu slimnīcā, tāpat esot arī problemātiski slimniekam, kuru izraksta no Balvu slimnīcas, tikt pēc tam mājās. Iedzīvotāji vērsa uzmanību arī par ārstu speciālistu trūkumu, norādot, ka daudzi dodas pie speciālistiem uz lielākām pilsētām.


Kāda iedzīvotāja jautāja, kā notiks ar tiltu pāri Tirzas upei Lejasciemā. M.Milns skaidroja, ka vasarā eksperti tiltu apskatījuši un konstatējuši, ka nesošās konstrukcijas tam ir labas, bet tiltam esot vajadzīgs kosmētiskais remonts, kurš, iespējams, varētu tikt veikts nākamajā vai aiznākamajā gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lejasciemiete

Žēl, ka kārtējo reizi tikšanās ir noorganizēta darba nedēļas vidū. Vai tad pagasta dzīve ir interesanta tikai pensionāriem, pagastā strādājošajiem (kuru nav daudz) un bezdarbniekiem?
Vai pagasta vadībai nešķiet dīvaini, ka cilvēki, kuri gadiem ilgi maksā nodokļus pagasta kasē ir pēdējie rindā ar kuru interesēm rēķinās rīkojot šāda veida pasākumus?

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 10:10

Vietējās ziņas