Lejasciemā uzzied rati 1

Lejasciema pagastā jau aptuveni 12 gadus pirmā skolas diena tiek sagaidīta ar Ziedu svētkiem, kad pagasta centrālā iela pārsteidz ar oriģināliem ziedu kārtojumiem. Šogad Ziedu svētku tēma bija veltīta ratam dažādās tā izpausmēs. Idejas autore ir Lejasciema kultūras nama vadītāja Rita Gargažina. Vairāk foto šeit.

"Rats jeb ritenis ir viens no Lejasciema simboliem, jo arī Lejasciema logo ir rats un laiva. Rats simbolizē nemitīgo kustību uz priekšu un nemitīgo darbošanos. Ziedu svētkos ar ziediem bija rotājušies ne tikai divriteņi, bet arī dažādi rati. Piemēram, pie muzeja ēkas bija ziediem izrotāts vecu laiku koka ratu ritenis un tamlīdzīgi. Rati bija akcentēti dažādos veidos. Tādējādi propagandējām arī veselīgu dzīvesveidu," stāsta lejasciemiete Inta Balode. Iedzīvotāju atsaucība un interese kā vienmēr bijusi liela.

 

"Kompozīcijas būs aplūkojamas tik ilgi, cik ilgi turēsies puķes. Parasti tā ir kāda nedēļa vai mazliet vairāk," stāsta I.Balode.

 

Viņa pauž gandarījumu par visām kompozīcijām un piebilst, ka nākamajā gadā atkal nākšoties rast jaunas idejas, jo daudz kas jau esot bijis.

 

I.Balode īpaši uzteic floristi Marutu Makstenieci, kura dzīvo Lejasciema pagasta veco ļaužu mājā. Viņa šajos svētkos parasti ikvienu pārsteidzot ar kaut ko oriģinālu. Šoreiz tie bijuši uz soliņiem it kā nejauši uzmesti ziedu spilveni.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Laba doma un izpildījums arī. Interesanti, kāpēc Gulbenē kas tāds nenotiek ? Drusku atbalsta no domes vajag, un cilvēki labprāt piedalītos.

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 15:58

Vietējās ziņas