Lejasciemā vakara stundās būs gaišāks

Lejasciema pagastā līdz šim apgaismotas bija tikai pagasta centrālās ielas, tagad pagasta centrs kļūs vēl nedaudz gaišāks.

Lejasciema pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Švika stāsta, ka ir izveidoti divi jauni loki apgaismojuma pieslēgumam - viens loks apgaismos ceļu uz ambulanci (Imantas, Kalēju iela), otrs loks ies estrādes un mežniecības virzienā (Skolas, Smilšu iela).

 

"Ir uzstādīti 15 apgaismes stabi. Protams, apzināmies, ka vajadzēja daudz vairāk, taču šobrīd uzstādījām tik, cik atļāva līdzekļi. Viss gan tika taisīts ar domu, ka tad, kad būs līdzekļi, varēs uzstādīt vēl papildu apgaismes stabus un uzlabot apgaismojumu, jo pašreiz attālums starp apgaismes stabiem ir diezgan liels un īsti nenodrošina apgaismojumu, cik tas būtu vajadzīgs. Centīsimies ar laiku to uzlabot," saka D.Švika.

 

Atzinīgi vērtē ielu apgaismošanu

Jauno apgaismojuma loku izveide izmaksājusi 18 000 latu. Šī nauda ņemta no rajona pašvaldībām paredzētās ceļu fonda naudas.

 

"Nesaprotam, kāpēc tik dārgi ir jāmaksā par pieslēgumu, lielajam lokam tie ir 1200 lati, mazajam - 600 lati, šie izdevumi vēl nāk papildus klāt," stāsta D.Švika.

 

Apgaismojums gan vēl šobrīd nedeg, jo vēl nav pieslēgti skaitītāji, taču, tiklīdz tas tiks izdarīts, viss sāks darboties.

 

Lejasciemiete Sandra Biksīte saka, ka viņi ir ļoti apmierināta, ka Lejasciemā tagad vairākas ielas būs apgaismotas.

 

"Par laimi, arī līdz šim nekas slikts nav atgadījies, taču tagad būs lielāka drošības sajūta," saka S.Biksīte.

 

Domājot par to, kas vēl būtu jāuzlabo Lejasciemā, viņa saka, ka izdarīts jau ir diezgan daudz.

 

"Varbūt vairāk varētu padomāt par jauniešiem, jo viņi dzīvo bezdarbībā. Priecē, ka tagad sestdienās jaunieši ir sākuši darboties kopā ar Janu Igaviņu," atzīst lejasciemiete.

 

Arī Iveta Zurkova pozitīvi vērtē to, ka pagasta centrs tagad būs vairāk izgaismots.

 

"Man ir bērns, kas vakarā nāk mājās no mākslas skolas un viņam ir bail iet pa tumsu. Šajos grūtajos ekonomiskajos apstākļos tas, protams, būs slogs pagastam, taču ceru, ka viņi varēs tikt galā ar maksājumiem," saka I.Zurkova.

 

Viņa piebilst, ka būtu jauki, ja iedzīvotājiem būtu iespēja pieslēgties kanalizācijas sistēmai.

 

Būs grūti kaut ko atlicināt

Pašvaldības vadītājs saka, ka, ņemot vērā pašreizējo situāciju, viņi pašvaldībā ir aprēķinājuši, ka naudas pietiek algām un tas ir arī viss.

 

"Varbūt nedaudz atliek degvielai, nedaudz elektrībai, nedaudz siltumam, bet kaut ko paveikt jaunu diez vai varēsim. Runājot par izdevumu samazināšanu, varu teikt, ka mums nebūs no kā noņemt. Ja valsts iestādēs un ministrijās ir bijušas prēmijas piecu algu apmērā, mums tādu nav bijis. Viņi noņems šīs prēmijas, un 15 procentu samazinājums būs gatavs," spriež D.Švika.

 

"Lemsim, domāsim, kā dzīvot. Pašvaldības mēģinās cīnīties. Vienošanās ir panākta, Starptautiskais valūtas fonds, kas Latvijai grasās dot aizdevumu, ir uzstādījis noteikumus par izdevumu samazināšanu. Taču es ceru, ka gan jau pēc tam būs iekšējas iespējas kaut ko pārgrozīt un varbūt tik traki nebūs. Vienmēr ir jācer uz kaut ko labāku," saka D.Švika.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas