Lejasciema vidusskola aicina uz lielo jubilejas pasākumu 3

Skola Lejasciemā dibināta 1689.gadā
Šogad aprit 320 gadi, kopš Lejasciemā pastāv skola, kā arī 55 gadi, kopš tur ir vidusskola, tādēļ jūlijā skolā tiks rīkots jubilejas pasākums, uz kuru aicinās gan absolventus, gan arī bijušos skolotājus un darbiniekus.

Lejasciema vidusskolas direktore Ineta Stāvavena stāsta, ka šā mācību gada sākumā skolas kolektīvs esot bijis ļoti priecīgs, jo bija daudz ieceru un tika cerēts, ka pirms jubilejas vēl ļoti daudz kas tiks paveikts, taču šāgada sākumā ekonomiskās krīzes dēļ runas par jubileju pieklusušas, jo īsti nav bijis skaidrs, vai varēs atļauties to svinēt.

 

"Pēdējā pagasta padomes sēdē tomēr tika nolemts, ka jubilejas pasākums ir jārīko. Kā iemesls tam ir arī tas, ka šis ir pēdējais gads, kad esam Lejasciema pagasta padomes skola, pēc tam būsim novadā, un kas to lai zina, kas notiks. Uz visiem svētkiem gribas saposties pēc iespējas labāk, taču šoreiz garīgā vērtības liksim priekšplānā un materiālās - pēc iespējām," saka I.Stāvavena.

 

Cēluši paši skolēni

Pirmo skolu Lejasciemā pirms 320 gadiem dibināja vācu mācītājs un Bībeles tulkotājs Ernsts Gliks.

 

"Lejasciemā skolas ir bijušas dažādās ēkās un ar dažādiem nosaukumiem. Pašā Lejasciemā skola ir bijusi vismaz četrās ēkās, skola ir bijusi arī Mālmuižā, Dūrē un Pirtsmuižā, bet laika gaitā tās visas ir optimizētas vai apvienotas," stāsta I.Stāvavena.

 

Pašreizējā skolas ēka durvis vērusi 1961.gada 1.janvārī.

 

"Tā ir celta tieši skolas vajadzībām, un to būvējuši paši skolēni. Toreizējā skolas direktore Olga Ozoliņa bija šīs idejas iniciatore, un darbmācības skolotājs Roberts Kalniņš bija būvdarbu vadītājs. Vecāka gadagājuma skolēni vēl atceras, kuru telpu un kā ir būvējuši. Kad tagad veicam remontus, tiešām arī jūtam, ka celtniecības darbus nav veikuši profesionāli celtnieki. Droši vien tāpēc kādreizējiem skolēniem šī skola arī tik mīļa. Viņiem ir arī daudz interesantu atmiņu un piedzīvojumu, ko viņi pa brīdim vēl arī atceras un pastāsta," stāsta skolas direktore.

 

Lielākā vēlme - fasādes remonts

Jubilejas pasākumu plāno rīkot jūlija otrajā sestdienā - 11.jūlijā.

 

"Sākumā domājām, ka tas būtu jārīko pavasarī, jo tad Lejasciems ir visskaistākais un ceriņziedā sagaidīt ciemiņus būtu visjaukāk, taču maijs ir ļoti noslogots ar mācībām. Savukārt otrā jūlija sestdiena ir arī kapusvētku sestdiena, kad Lejasciemu parasti apmeklē daudz cilvēku," norāda I.Stāvavena.

 

Šogad projektu nedēļa skolā bija saistīta ar skolas vēstures izpēti.

 

"Esam krietni papildinājuši skolas vēstures lappuses ar mūsu skolas audzēkņu un skolotāju sarakstiem, arī ar viņu atmiņu stāstiem. Šo materiālu izmantosim, gatavojoties skolas salidojumam," stāsta direktore.

 

Sagaidot skolas jubilejas svētkus, vislielāko diskomforta sajūtu sagādājot tas, kas nav saremontēta skolas fasāde. "Tā mums būtu vislielākā vēlme, ko gribētos vēl paspēt realizēt," piebilst I.Stāvavena.

 

Lejasciema pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Švika saka - viss būs atkarīgs no finansiālajiem apstākļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lāpītāja

Neesmu gan mācījusies šajā skolā, bet katru gadu braucu uz kapusvētkiem un būtu priecīga apskatīt ekspozīciju veltītu skolas jubilejai, jo ne katrā vietā ir apzināta tik sena skola, skolas vēsture,ir jau protams arī vecākas skolas, bet ne jau vairumā. Lai Jums viss izdodas kā iecerēts.

pirms 11 gadiem, 2009.04.10 01:53

Vietējās ziņas