Lejasciemieši raizējas par ceļa iebrukšanu

Lejasciema pagasta iedzīvotāji, kas dzīvo līdzās Gaujai un ceļam, kas no Lejasciema ved uz Mālmuižu, ir noraizējušies par to, ka Gaujas krastā veidojas nogruvums, turklāt tas ir vietā, kas ir pie paša ceļa.

"Esmu noraizējies, ka varētu iebrukt ceļš. Šī problēma, tiesa, pastāv jau ilgus gadus. Gauja izgrauž krastu arvien vairāk un vairāk, taču tagad nesen tālāk iekšā mežā tika atklāts karjers un no turienes šobrīd tiek vestas smiltis. Smagās mašīnas te tagad garām brauc ļoti bieži, turklāt dažām ir diezgan liela tonnāža. Ja krastu tā turpinās drebināt, tas kļūs irdens un sāks grūt arī ceļš. Gaujai tad te veidosies vēl lielāks līkums un tā apdraudēs arī tuvējās mājās," stāstīja lejasciemietis, piebilstot, ka nupat nesen ievērojis, ka pakraste atkal ir nobrukusi. Arī "Dzirkstele" par to pārliecinājās.

Lejasciema pagasta padomes izpilddirektors Māris Milns arī bilst, ka šī problēma jau pastāv ilgus gadus.

"Tur ir bijuši skatīties pārstāvji no Vides ministrijas un dažādi citi speciālisti, taču neviens neko mums nesola atrisināt. Šis ir valsts ceļš. Mums tika pateikts, ja tas iebruks, tiks uztaisīts jauns ceļš. It kā jau šobrīd līdz ceļam tur vēl ir kāds gabals, taču kaut kad jau tas tiešām droši vien sabruks. Kā upē ir lielāks ūdens daudzums un pavasarī, kad ir ledus, upe jo īpaši graužas iekšā krastā. Šis līkums Gaujai ar katru gadu kļūst lielāks," saka M.Milns.

"Nez vai smagās mašīnas tur īpaši kaut ko ietekmē. Šis process notiek pats par sevi. Vienugad pagasta darbinieki šajā vietā arī graizīja ledu, kad tas tur bija sastājies. varbūt mēs varam mēģināt tur iebērt kādas pāris akmens kravas. Tomēr upe grauzīsies krastā tik un tā. Dabai nostāties pretī ir grūti. Cita iespēja ir taisīt citu ceļu. Droši vien kādreiz pie šādas iespējas arī nonāks, citas izejas tur nebūs."

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas