Lejasciems: ūdens līmenis ir nedaudz krities

Uzlīstot lietum, pagājušās nedēļas nogalē arī upēs, kas plūst caur mūsu novada teritoriju, krietni cēlās ūdens līmenis, applūdinot zemākās apkārtnes pļavas un laukus, taču nu jau ūdens līmenis ir sācis kristies.

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns stāsta, ka tieši piektdien un sestdien ūdens līmenis bija sasniedzis maksimālo daudzumu, tādēļ applūda gan Gaujas, gan Tirzas apkārtne. Arī pagasta brīvdabas estrādes apkārtne atkal applūda.

 

"Šobrīd ūdens līmenis jau ir sācis kristies. Par laimi, arī nekādus milzīgus postījumus plūdi šogad nav izdarījuši. Estrādē vienīgi ar ledus gabalu viens elektrības sadales skapis ir norauts no staba. Pagājušajā gadā ledus nāca straujāk - kā cēlās ūdens līmenis, tā gāja arī ledus, bet šogad ledus gāja nedaudz lēnāk, tādēļ arī tilti palika neskarti. Visvairāk uztraucāmies par estrādes tiltiņu - it kā jau tas pērn tika uzbūvēts augstāks par apmēram metru, taču ledus gabali tik un tā ķērās tur iekšā, ir iestrēguši arī koki un krūmi, kas būs jātīra," saka M.Milns.

 

Vietām vēl pirmdien uz laukiem upju krastos bija manāmi ledus gabali, kas tur bija atnesti ar lielo ūdens daudzumu, un arī zemākās pļavas vēl gulēja zem ūdens.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas