Lemj par “Augstajiem kalniem” 3

Līdz 10.februārim Gulbenes novada dome gaidīs priekšlikumus vietējās nozīmes dabas parka “Augstie kalni” robežu precizēšanai un apsaimniekošanai. Par to novada deputāti nobalsoja 18.decembra domes sēdē.

Papildus tika nolemts, ka pašvaldība pilnvaro akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži” izstrādāt šā īpašuma apsaimniekošanas plānu.


“Cerams, ka, dodot nomā, nebūs tā, ka nesaskaņojot ar mums neko, sāks ciršanu un vēl kaut kādu darbību. Tā ir viena no skaistākajām vietām mūsu novadā,” sēdē sacīja novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Viņš vaicāja, vai kādam deputātam šajā sakarā ir jautājumi. Jautājumu nebija.


“Augstajiem kalniem” īpašais statuss ir piešķirts ar Lizuma pagasta padomes lēmumu 1997.gadā. “Augstie kalni” atrodas valsts mežā 151,4 metrus virs jūras līmeņa, un to meža masīvs aizņem 177 hektārus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mežavecis

Gudrie novada domes deputāti varēja arī ieguldīt savu darbu,lai kaut ko dotu šim Dabas parkam! Nevis tikai nolemt,ka LVM neko nevarēs tur darīt bez saskaņojumiem,izstrādās pasākumu plānu,bet mēs pēc tam tik teiksim,ka tas nav labi izdarīts un šitas nav pareizi...Domes deputātiem nav ne jautājumu,ne priekšlikumu,kā tas var būt!?

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 19:02

LVM

Nezināju gan,ka pašvaldība var pilnvarot valsts meža apsaimniekošanu veikt LVM! Tad jau pašvaldība var arī izlemt,kā izmantot valsts ceļus!? Visu laiku gan ir bijis,ka valsts meža izmantošanas noteikumus-gan saimnieciskos,gan aizsargājamos nosaka MK. Vai tad Dabas parks "Augstie kalni" ir pašvaldības mežs?

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 20:15

nelga no lizuma

Ja jau pats Stepanovs cer, tad jau droši vien necirtīs

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 10:12

Vietējās ziņas