Lemj par vilcienu reisu pagarināšanu līdz Madonai un Gulbenei 10

16.aprīlī notika kārtējā Sabiedriskā transporta padomes sēde, kurā padomes locekļi tika informēti par vienoto Autotransporta direkcijas, “Pasažieru vilciena” un “Latvijas dzelzceļa” sadarbības un rīcības plānu, kas nosaka, kā rīkoties situācijās, kad ir apstājusies vilcienu kustība. Tāpat padome apstiprināja vilcienu reisu norīkošanu līdz Madonai katru dienu, kā arī atsevišķās dienās to pagarināšanu līdz Gulbenei.

“Lai pasažieri varētu ērtāk un ātrāk nokļūt Madonā un Gulbenē, no 1.jūnija plānots pagarināt esošos un atklāt jaunus vilciena reisus. Plānots, ka vilciens līdz Madonai kursēs katru dienu, bet līdz Gulbenei – piektdienās, sestdienās un svētdienās. Vienlaikus gaidāmas izmaiņas arī reģionālo maršrutu autobusos, lai nogādātu pasažierus līdz dzelzceļa stacijai un otrādi – no dzelzceļa stacijas līdz iecerētajam galamērķim, kā arī tiks slēgti vairāki reisi autobusu maršrutā Nr.7989 Rīga–Madona–Lubāna, kas tiek izpildīti aptuveni tajā pašā laikā, kad tiek plānots atvērt vilciena reisus. Šobrīd norit darbs pie vilcienu un autobusu laika saskaņošanas. Tiklīdz tas tiks izdarīts un būs zināma precīzāka informācija, Autotransporta direkcija informēs iedzīvotājus,” informē VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere.

Autotransporta direkcija, “Pasažieru vilciens” un “Latvijas dzelzceļš” ir izveidojuši vienotu sadarbības un rīcības plānu par to, kā rīkoties krīzes situācijās, kad ir apstājusies vilcienu kustība. Plānā ir atrunāta katras institūcijas atbildība, lai nodrošinātu pēc iespējas ātrāku precīzas informācijas apriti, un rīcība operatīvo lēmumu pieņemšanā. Saskaņā ar rīcības plānu viens no Autotransporta direkcijas uzdevumiem ir, saņemot ziņu par vilciena reisa kavējumu, pārbaudīt, vai konkrētais vilciena reiss ir pieskaņots autobusu reisiem. Ja ir, tad direkcija sazinās ar pārvadātājiem, lai nodrošinātu, ka autobusa vadītājs sagaida vilcienu. Ja tas nav iespējams, tiek apzināts, cik pasažieri plānojuši tālāk doties ar savienojošo reisu, un nepieciešamības gadījumā tiek organizēts papildu autobuss. Ja kavējums ir ilgāks, nepieciešamības gadījumā tiek organizēti autobusu pārvadājumi, kas nogādā pasažieru galamērķī visa maršruta garumā vai tā posmā.

Pārvadāto pasažieru skaits reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos šā gada pirmajos trīs mēnešos ir aptuveni pieci miljoni, un tas ir par 50 % mazāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn, un par 55 % mazāk, salīdzinot ar analogu periodu 2019.gadā. Tomēr pēdējo nedēļu laikā darbdienās ir novērojams neliels pasažieru skaita pieaugums: salīdzinot darba nedēļu no 6. līdz 9. aprīlim ar nedēļu iepriekš, pasažieru skaits autobusos ir palielinājies par 1,4% un vilcienos – par 3%. Savukārt, salīdzinot darba nedēļu no 29. marta līdz 1. aprīlim ar nedēļu iepriekš, pasažieru skaits autobusos ir palielinājies par 0,5% un vilcienos – par 0,3%.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Leons

Pareizi. Nav ko dzenāt tukšus autobusus.Lai jaunatne pierod pārvietoties ar vilcienu.Tas ir forši.

pirms 23 dienām, 2021.04.19 18:40

!

Kas tur foršs? Veci vagoni, elpot nav ko. Un par tukšajiem autobusiem nebūs īsti patiesība. Itin bieži cilvēki autobusos jau no pašas Rīgas autobusā stāv kājās.

pirms 23 dienām, 2021.04.19 19:27

Aldis

Noiets etaps, kādi 3-5 braucēji, jo 4,5 stundas ir par traku! Un tālāk ko no stacijas? Kur atpūsties, ko iedzert, ieēst stacijā? Viss tukšs un kluss.

pirms 23 dienām, 2021.04.19 21:29

Gulbis

No kurienes 4,5h ņēmis Aldis?
Brauciena ilgums būs 3h 16min.

pirms 23 dienām, 2021.04.20 02:08

Sols

Iebrauks Gulbenē un tālāk? te nav ko redzēt un pasarg Dievs ilgāk par stundu uzturēties. Ko cilvēks kājām ejot var redzēt - neko, jo nekā nav. Bezjēdzīgs vilciens

pirms 23 dienām, 2021.04.20 10:49

Skeptiķis Solam

Ko tālāk? Te ir brīva vieta tavam piedāvājumam, vai gaidīsi, kamēr Laime pati klēpī iesēdīsies?

pirms 23 dienām, 2021.04.20 14:13

Fakts

Gulbenē un kaut ko piedāvāt? Pat tirgotāji te nebrauc,jo nav apgrozības

pirms 22 dienām, 2021.04.20 20:16

?

Kāds fakts? Brauc gan no Rīgas, gan no Daugavpils. Arī no citām pilsētām.

pirms 22 dienām, 2021.04.20 21:38

acs

Ievērojāt atšķirību starp Madonu un Gulbeni reisu skaita ziņā? Objektīvs dzīves līmeņa novērtējums starp Madonu un Gulbeni! Diemžēl, tā nu viš ir...

pirms 23 dienām, 2021.04.20 14:28

Vietējās ziņas