Lems par “Blomīti” un “Jaungulbenes alejām” 1

Divās Gulbenes novada pašvaldības ēkās, kas tiek izmantotas sociālā atbalsta funkciju veikšanai, ir vajadzīgi apjomīgi finanšu ieguldījumi apkures sistēmas sakārtošanā, energoefektivitātes nodrošināšanā.

Par to deputāti balsos 30.marta domes sēdē, bet pagājušajā nedēļā, skatot šo jautājumu divās komiteju sēdēs, konceptuāli jau tika gūts atbalsts.

Sociālajai mājai “Blomīte”, kas atrodas Beļavas pagasta Ozolkalnā, nepieciešams apkures katls un radiatori centrālapkures sistēmas izveidei un sakārtošanai ēkā. Šobrīd šajā mājā ir 14 apkures krāsnis, kas ļoti sadārdzina ēkas uzturēšanu. Gadā vidēji šo krāšņu uzturēšanai un lietošanai tiek tērēti 6000 eiro, ir vajadzīga malka, tiek algots arī kurinātājs. Savukārt kokskaidu granulu centrālapkures sistēmas izveide ļautu vidēji gadā siltumam ēkā tērēt vairs tikai 4000 eiro, ieskaitot granulu iepirkšanu un darbaspēka izmaksas.

Lai sakārtotu “Blomītes” 14 apkures krāsnis drošai lietošanai, vajadzīgi aptuveni 15 000 eiro, bet siltumapgādes sistēmas pārbūvei ar vienotu apkures katru vajag divreiz vairāk līdzekļu – aptuveni 30 000 eiro. Tā kā “Blomītē” mitinās “augsta riska personas”, būtu vajadzīga centrālapkure. Konceptuāli pagājušajā nedēļā novada deputāti šo ideju akceptēja gan tautsaimniecības, gan finanšu komitejas sēdē.

Topošajā sociālās aprūpes centrā “Jaungulbenes alejas” energoefektivitātes paaugstināšanas projekts jau ir novada domē atbalstīts, taču deputātiem jālemj, vai dome nodrošinās projekta īstenošanas līdzfinansējumu 15 procentu apmērā no visām izmaksām, kas veidos aptuveni 149 470,59 eiro. Kopējās aptuvenās projekta izmaksas ir 847 000 eiro, no kurām 85 procentus apmaksās Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vija

Ja cilvēka uzturēšanās šajās iestādēs izmaksā 15 - 17 eiro dienā, varam atļauties ne tādas pārmaiņas vien. Tad tik lemjam, par saviem lēmumiem mūsu miestā neviens neatbild.

pirms 4 gadiem, 2017.03.28 10:47

Vietējās ziņas