Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lems par četru skolu reorganizāciju 15

Trīs skolas – K.Valdemāra pamatskola Beļavā, Litenes pamatskola un Druvienas pamatskola – ar 1.augustu, visticamāk, kļūs par sākumskolām 1. līdz 6.klašu skolēniem, kurās paredzēts realizēt arī pirmsskolas izglītības programmu.

Gulbīša vidusskolu Jaungulbenē ar 1.augustu tiek plānots pārveidot par pamatskolu 1. līdz 9.klašu skolēniem.

Par to 16.novembrī deputāti konceptuāli vienojās izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Galīgais lēmums vēl ir jāpieņem 24.novembra domes sēdē.

Litenē vienā izglītības iestādē – sākumskolā – paredzēts iekļaut gan tagadējo pagasta bērnudārzu, gan pamatskolu. Līdz nākamā gada 1.martam ir jāizveido šo divu iestāžu reorganizācijas komisija.

Deputāte Sandra Daudziņa uzsvēra, ka deputāti situāciju par skolu piepildījumu ir analizējuši, ir apmeklējuši visas reorganizējamās izglītības iestādes, runājuši ar pedagogiem un skolēnu vecākiem.

Novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls pauda, ka jau pagājušajā gadā, izstrādājot vispārējās izglītības iestāžu attīstības plānu 2016.-2018.gadam, tika definēta skolu statusa iespējamā maiņa, samazinoties skolēnu skaitam. Viņš piebilda, ka novadā sākusies sākumskolu tīkla veidošana.

Deputāts Intars Liepiņš ieminējās, ka jau veiktās pilsētas skolu tīkla optimizācijas rezultātā, 2.vidusskolā audzēkņu skaits ir tuvu maksimālajam, klases pārblīvētas. Tāpēc, viņaprāt, kļūdains ir bijis pašvaldības lēmums pilsētas vidusskolu pārveidot par sākumskolu.

I.Liepiņš rosina diskutēt par iespēju Gulbenes vidusskolai piešķirt pamatskolas statusu. Viņš pauda bažas, ka būs vecāki, kuri, uzzinot par novadā plānoto tālāko skolu tīkla reorganizāciju, izvēlēsies savus bērnus skolot kaimiņu novados.

Novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis atzina, ka analizēt situāciju vajag un tas jau tiek darīts. Esot arī iespējams izsekot katram skolēnam un konstatēt, vai tiešām viņa vecāki devuši priekšroku nevis vietējai skolai, bet kādai citai. Viņš pauda cerību, ka neatkārtosies tāds iedzīvotāju protesta gājiens, kāds bija pēc Rēveļu pamatskolas slēgšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Saule

Tā tas notika ne tikai pēc Rēveļu skolas slēgšanas, bet arī slēdzot vēl citas skolas. Tā tas notiks arī pēc nākošo skolu slēgšanas un neviens vecākus neatturēs no šī soļa. Un nevienam no domes neinteresē kur bērni mācīsies.

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 10:49

Jānis

Madonā vecāki pat tiesājas. Bet vai tā tiks kaut kas panākts? Noteikti nē, jo varai galvenais ir optimizēt, konsolidēt, modelēt u.t.t. Dažam labam vecumdienās būs ko atcerēties - es savā laikā aizvēru tik un tik skolas un biju līderis Latvijas mērogā.

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 11:24

Saule

Tak aizveriet visas un berni dabus braukt kur ir internatskolas? Neko mùsu berniem vairs nevajag, pat labu izglïtību nē!!!!!!!!!!!

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 16:05

saulei prāta aptumsums

Diez uz kādu labu izglītību tu ceri,ja dažādu klašu skolniekiem, kā Dullā Daukas laikos,jāsēž vienā klases telpā un jāmācās.

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 17:19

mamma

un vēl brīnās kāpēc no laukiem iet prom cilvēki,protams ja skolu nav bērnudārzu nav,dakteru nav,ko uz tukša gaisa tur turēties.Rēveļu skola bija vismaz tuvāk centram a ko Rankas skola tādos mežos ka vilks pakaļ nerej un kāda skolotājiem attieksme,un kādi darbinieki strādā,kuri lieto alkoholu pat darba laikā....un tā ir skola????kauns no tādas skolas!

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 17:15

!

2.vdsk. daudz bērnu, bet ģimnāzijā trūkst. Par to kvalitāti laukos- tas tiesa.

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 21:50

Ass

Nu,nu ,nu!Lēnāk par tiltu! Nav ko te visas lauku skolas bāzt vienā maisā!Atradušās gudreles!Ja tev nepatīk Rankas skola,tas nenozīmē ,ka Lizuma vai Lejasciema skolas arī sliktas.Un vispār,tad sūti savu bērnu uz citu skolu vai uz ārzemju skolu!!Kādas problēmas,tagad ir izvēles brīvība.Nekad nevienā skolā nebūs tā,ka visiem bērniem un viņu vecākiem viss patiks un būs pa prātam.Nekad!Māci savu atvasīti privāti un ver vaļā maku pēc takses!Pēc jūsu domām tikai Gulbenes pilsētas skolās viss ir bumbās un super.Nolaižaties uz zemes,tur arī pietiek tādu,kas neapmierināti.Tad atbildi,kāpēc katru rītu ar satiksmes autobusu bērni brauc uz skolu uz Tirzu un citām skolām?Teiksi -zems līmenis?Šo skolu bērni arī mācās tālāk un ne sliktāk kā gulbenieši!

pirms 3 gadiem, 2016.11.22 14:28

Smadzeņu kroka

Tiem, kuri domā ar galvu, ir skaidrs, ka laukos vai jebkurā citā vietā nedzīvo skolu dēļ, bet darba vietu dēļ. Visi aizbrauc nevis tādēļ, ka aizslēdz skolas, bet skolas aizslēdz tādēļ, ka visi aizbrauc, jo nav darba vietu vai labu ceļu, pa kuriem viegli aizbraukt uz vietu, kur ir darbs.

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 19:55

2016.

Mīļie deputāti- Jūs lemjiet, mēs jzpildām. Bet drīz būs mirklis, kad lemsim mēs, bet pildīsiet Jūs. Vēlēšanas nav aiz kalniem. Katram Kangaram savu vietu. Tauta atceras savus'' varoņus''.

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 19:59

LV

Nu ka tik atcerētos ar' !!!! Tautiņai parasti ir īsa atmiņa - pasolīs atkal kaut ko, un visi vecie "vēži" būs atpakaļ savā "kulītē" .....

pirms 3 gadiem, 2016.11.21 20:23

Emīls

Skolas reorganizēsiet un slēgsiet, vai ceļus remontēsiet ??? Kad beidzot varēs aizbraukt uz Gulbeni pa normālu ceļu ? Maršruts Pilsskola - Gulbene sliktos laika apstākļos katastrofāls.

pirms 3 gadiem, 2016.11.22 06:53

VĀKS

Jā un Līgo-Jaungulbene mazais ceļa posms, vai tiešām nevar kaut kā normāli sataisīt, protēzes krīt ārā braucot

pirms 3 gadiem, 2016.11.22 09:41

Lauku iedzivotajs

Jus padomajat pirms runajat piemeram tadas lauku skolas ka Tirza (zinu no sava berna) Límenis ir loti labs pie katra bérna pienák paskaidro vairs nav ka kadreiz kad skiroja pec deguniem direktorites bernini vai skolotajas vai vel mazbernini utt limenis ir krietni palielinajies kas berniem un vecakiem ir tikai ieguvums.. Un proti pagasts iztere lielas naudas lai izvedatu tos bernus ja nemaldos marsuti ir diezgan gari... Viráne ,Grote ,Lizums kopuma katrá reizé vsmaz 40 km nevajag pikstet jabut saprotosakiem pagasti nevar uzturet skolu kur visi izbraukusi nodoklu nav utt piemérs ja Druvienu partaisis par sakumskolu tad vinu autobusins vares iet lidz grotei un tie berni kas izvelesies iet uz tirzu vares iekapt nakamaja autobusá un noklut uz skolu! uc varianti vienmer variantus var atrast tikai jagrib

pirms 3 gadiem, 2016.11.22 20:25

Pašam vēl jāiet skoliņā...

pirms 3 gadiem, 2016.11.23 11:25

diemžēl

Litenē arī tai apvienotajai sākumskolai nav nākotnes.Cik ilgi tad pārvietos tās nelabvēlīgās ģimenes no Gulbenes uz Liteni,lai mākslīgi uzturētu gan skolu,gan bērnudārzu?Par abām iestādēm kopā ir viena kārtīga skolas klase.Patversmē tāpat,šobrīd ir 1 bērns...bet paskatieties,cik to darbinieku,kas viņu apkalpo.Vai tad tiešām nevar vienu bērna māti nolikt pie vietas,lai uzpasē savu bērnu,nevis algot nez cik cilvēkus.Izskatās,ka nauda nerūp nevienam,savādāk nemētātu pa labi un kreisi.....

pirms 3 gadiem, 2016.11.23 12:16

Vietējās ziņas