Lems par katlumājas pirkšanu 8

Gulbenes novada pašvaldība ir saņēmusi priekšlikumu no vietējās SIA “Samax”, kura ir gatava pārdot novada domei savu nekustamo īpašumu “Jaunakas”.

Tas sastāv no zemes 1,32 hektāru platībā un uz tās esošajām būvēm (bijušās katlumājas, kurā atrodas 1983.gadā ražots apkures katls). Provizoriski dome būtu gatava šo nekustamo īpašumu pirkt, ja tas tiktu pārdots par apmēram 40 000 eiro. Ideju konceptuāli šonedēļ deputātu grupa jau atbalstīja tautsaimniecības komitejas sēdē, bet lēmums tiks pieņemts 25.maija novada domes sēdē.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis sacīja, ka firma savu priekšlikumu acīmredzot izteikusi tālab, ka publiskajā telpā ir izskanējusi pašvaldības apņemšanās Šķieneros siltumapgādes jautājumu risināšanu pārņemt savās rokās, atsakoties no līdzšinējā pakalpojumu sniedzēja – SIA “Gulbenes energo” un izveidojot kopīgu centrālapkures sistēmu gan Šķieneriem, gan Stāķiem, perspektīvā tai pieslēdzot arī Stāķu pamatskolu un sporta zāli.

A.Caunītis uzskata, ka nekustamā īpašuma “Jaunakas” pirkšana būtu labs risinājums. Pašvaldības doma būtu veidot uz savas zemes jaunu, modernu automatizētas darbības katlumāju, kurā par kurināmo tiktu izmantota šķelda. No katlumājas līdz patērētājiem iecerēts veidot jaunu savienojošo siltumtrasi, maksimāli novēršot siltuma zudumu iespējas, un pamazām pieslēgt šai trasei arvien jaunus klientus.

Deputāts Normunds Mazūrs sacīja, ka Stradu pagasta iedzīvotāji viņam ir pauduši satraukumu un neziņu, kā un kad tiks īstenots šis pašvaldības projekts. To apstiprināja arī Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.

Pilnīga skaidrība par projektu varētu būt jūlijā, piebilda A.Caunītis.

Jau rakstījām, ka 24.aprīļa novada domes sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja ieceri izveidot kopēju apkures sistēmu Šķieneru un Stāķu ciemam, izstrādājot tehnisko dokumentāciju un veicot būvdarbus. Iecerēts, ka būvdarbi būtu pabeidzami līdz nākamajai apkures sezonai. Šķieneru ciemā jaunas divu megavatu jaudas katlumājas (laukums, automatizētā padeve, katlumāja, skurstenis, divi apkures katli) izbūves provizoriskās izmaksas ir pusmiljons eiro bez pievienotās vērtības nodokļa – rakstīts novada domes lēmumā.

Šķieneru un Stāķu ciemus savienojošo siltumtīklu izbūve apmēram 750 metru garumā vēl papildus varētu maksāt 110 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Pēc šo būvdarbu pabeigšanas megavatstunda saražotās siltumenerģijas varētu izmaksāt 52 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Savukārt Šķieneru pašreizējā siltuma operatora – SIA “Gulbenes energo” piedāvātais siltuma tarifs 2017./2018.gada sezonā ir 61,89 eiro par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa līdzšinējo 57,84 eiro vietā.

Līdz maija vidum Gulbenes novada pašvaldība plāno sakārtot zemes pirkšanas jautājumu no privātpersonas Šķieneros. Interesējošie 5,2 hektāri atrodas zem daudzdzīvokļu mājām, kurās 60 procenti dzīvokļu pieder pašvaldībai. Privātīpašnieks pašvaldībai šo zemi nopirkt piedāvājis par 36 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Sapnis

Kāpēc ir jāpērk nolietota manta, ja deputāts plāno "(laukums, automatizētā padeve, katlumāja, skurstenis, divi apkures katli)" veidot no jauna ?

pirms 3 gadiem, 2017.05.23 15:36

!!!

Lai piebāztu savas kabatas !!!

pirms 3 gadiem, 2017.05.24 16:34

Stradu pagasta iedzīvotāja

Stradu pagasta iedzīvotājiem (Sķieneros un Stāķos) nav skaidrojošās informācijas no Gulbenes novada domes speciālistiem, ne par projeta ieceri, ne par plānu, ne par finansēm. Tikšanās ar iedzīvotājiem nav bijusi. Vēlētos zināt ilgtermiņa plānu, lai nav tikai vienas sezonas pirkumi, plāni...Organizējiet tikšanos.

pirms 3 gadiem, 2017.05.23 17:18

Šķieneri

Tie ir tikai dukši vārdi, pirmsvēlēšanu kampaņa. Nekad neviens nav rēķinājies ar iedzīvotājiem. Uz tikšanos neviens neaicinās, kurš uzņemsies atbildēt uz nevēlamiem jautājumiem ?

pirms 3 gadiem, 2017.05.24 08:56

briesmas

Tas ir drausmīgi dzīvot tādos kopējos trušubūros-labāk būdiņā,bet personīgajā.

pirms 3 gadiem, 2017.05.24 09:26

sss

Te vēl tā. A kūkot Rīgā kaut kādā bezpersoniskā būra 17 kāpņutelpas 15 stāvā..fuuu nēee...un bargu naudu maksāt par to.

pirms 3 gadiem, 2017.05.25 11:25

Caps

Tie paši vēži tikai citā kulītē, Vasja ar savu kompāniju grib nopelnīt.Kāpēc jāpielāgo vecā ēka,ja lētāk uzbūvēt jaunu.Pašvaldība, domājiet reiz saimnieciski!

pirms 3 gadiem, 2017.05.24 09:58

?

Un ko tad izdarija Mazurs lai iedzīvotājiem nebūtu satraukums un neziņa ???

pirms 3 gadiem, 2017.05.24 16:31

Vietējās ziņas